کد خبر: ۷۱۶۲۸۶۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
کد خبر : ۷۱۶۲۸۶۶
گروه : فارس » شیراز
استاندار فارس:

استاندار فارس گفت: هزینه نقد در دانشگاه کمتر از هزینه نقد در جامعه است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در جلسه دیدار با روسای هیات‌های نظارت دانشگاه‌های فارس ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر و فرا رسیدن روز دانشجو با اشاره به ماهیت انقلابی و فرهنگی این روز، گفت: روز دانشجو همواره با مبحث استکبار ستیزی عجین بوده و به همین دلیل باید در برگزاری مناسبت‌های این روز استکبار ستیزی محور توجه قرار گیرد.

او با بیان اینکه توجه به خواسته‌ها و مطالبات دانشجویان در تناسب با امنیت اجتماعی و شکوفایی فضای علمی گفتمان هاست، افزود: باز نمودن فضای نقد و بررسی در محیط دانشگاهی کارکردی مفید دارد و هزینه این فعالیت در دانشگاه‌ها پایین‌تر از هزینه نقد در اجتماع و برای داشتن جامعه‌ای پویا بسترسازی میکند.

نماینده عالی دولت همراهی و توجه به محور گفتمان و مناظره در برگزاری جلسات دانشجویی را از جمله راهکار‌های موثر در کاهش تنش‌های اجتماعی دانست و گفت: هیات‌های نظارت در دانشگاه‌ها میتوانند با بهره گیری از ظرفیت مشورتی و اجرایی موجود در قانون فضای باز و سالمی در ارائه گفتمان‌های دانشجویی ایجاد کنند و این مسئله، ناقض خط قرمز‌ها نیست.

اجازه بدهیم دانشجویان آزمون و خطا را در محیط دانشگاه تجربه کنند

رحیمی همچنین در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با اشاره به اینکه توجه به نظرات و دیدگاه‌ها و مطالبات دانشجویان از اهمیت ویژه‌ای برای مدیریت ارشد استان برخوردار است، عنوان کرد: همواره از روسای دانشگاه‌ها و مسئولان دانشگاه‌های استان خواسته‌ایم اجازه بدهند دانشجویان حرف‌هایشان را بیان کنند حتی اگر این نظر‌ها و انتقاد‌ها خلاف اعتقاد ما و بل ست و سوی نقد و مخالفت باشد.

او با تاکید بر اینکه مسئولان باید دانشجویان را همچون فرزندان خود بدانند، بیان کرد: با این دیدگاه میتوان این جوانان را راهنمایی کرد و به چارچوبی که منافع کشور در آن باشد هدایت کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: دوران دانشجویی بازه أی از عمر است که به دلیل فراغت أز خیلی از مشغله‌های زندگی آرمان خواهی در وجود افراد موج میزند از این رو توجه بیشتری به مسایل جامعه وجود دارد.

رحیمی با تاکید بر اینکه باید اجازه داد دانشجویان در محیط دانشگاه به کسب تجربه و آزمون و خطا در باره موضوعات مختلف بپردازند، تصریح کرد: بی تردید محیط دانشگاه بهترین مکان برای این امر است چرا که در صورت خطا هزینه کمتری در بر خواهد داشت و بسیار بهتر از ان است که فرد پس از ورود به جامعه و یا نشستن بر مسند مسئولیت و مدیریت این آزمون و خطا‌ها را انجام دهند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه خواسته او همواره این است که فضای گفتگو و تعاملات اجتماعی را افزایش داده و در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ کس نمی‌تواند دیگری را در مجموعه‌ای که قرار است بر پایه‌ی نظر و قدرت مردم اداره شود حذف کند.

او عنوان کرد: همواره مشتاقم نقد‌ها را بشنوم و از همراهی دانشجویان در راستای توسعه همه جانبه استان وخاصه توسعه پایدار اجتماعی استفاده نمایم.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر