کد خبر: ۷۱۶۲۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
کد خبر : ۷۱۶۲۹۵۳

 رییس اداره بهره‌برداری شرکت گاز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این شرکت در سال جاری در ۶۱ روستای استان اقدام به نصب ۸۰۰ کیلومتر انشعاب گاز کرده است گفت: امسال همچنین در اثر وقوع حوادث مرتبط با گاز طبیعی ۲۴ نفر در این خطه جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،آریان پور  رییس اداره بهره‌برداری شرکت گاز آذربایجان‌شرقی از بروز ۱۲۳حادثه گاز طبیعی در استان در سال جاری نیز خبر داد و گفت: در این حوادث که ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی بوده است،۴۷ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

او گفت: مواردی هم‌چون استاندارد نبودن دودکش‌ها، نشت گاز شیلنگ بدون بست و استفاده از وسایل گازسوز غیر استاندارد باعث بروز حوادث ناگوار می‌شود.

او با بیان این‌که چادر‌های مشاوره کارشناسی شرکت گاز در سطح استان قرار داشته و به سوالات هم استانی‌های عزیز پاسخ می‌دهند، گفت: امداد مکانیزه و متمرکز شرکت گاز به شماره ۱۹۴ نیز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت همشهریان است.

آریان پور با تاکید بر این‌که گاز، محصول انقلاب است، افزود: پیش از انقلاب، در مجموع فقط ۵۱ هزار خانوار ایرانی در پنج شهر و یک روستا از گاز طبیعی استفاده می‌کردند، اما پس از انقلاب با شروع نهضت گاز رسانی بیش از ۹۳ درصد جمعیت کشور بالغ بر ۲۶ میلیون خانوار در یک هزار و ۱۱۰ شهر و ۲۲ هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

او از وجود بیش از ۲۲ هزار و ۴۶۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در آذربایجان شرقی خبرداد وگفت: ۶۶۲ هزار و ۳۸۳ انشعاب گاز نیز در ۶۸ شهر و ۲۰۳۷ روستا نصب شده است.

او افزود: ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۵.۵ درصد روستا‌های استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند و در مجموع ۹۹ درصد خانوار‌های شهری و روستایی از نعمت گاز برخوردارند.

رئیس اداره بهره برداری شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به گازرسانی‌های انجام گرفته در شهرک‌ها و مناطق آزاد صنعتی، تجاری استان، گفت: به ۱۶۷ جایگاه سوخت گاز نیز در استان گازرسانی شده است.

او با بیان این‌که در ۶۰۰ واحد صنعتی اقدام نزدیک سازی گاز انجام گرفته است، گفت: از این طریق حدود ۵۵ میلیون لیتر سالانه صرفه جویی شده است.

او با اشاره به حذف قبوض کاغذی استان از آذرماه سال جاری، گفت: این اقدام در راستای صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی انجام گرفته و مشترکان گاز استان می‌توانند از طریق تماس با تلفن ۲۱۹۴، ارسال عدد یک به سامانه ۱۰۰۰۰۲۱۹۴، مراجعه به سایت شرکت گاز آذربایجان شرقی، مراجعه حضوری به ادارات گاز در سطح استان و مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت، اقدام به ارسال شماره تلفن خود به شرکت گاز استان کنند.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر