کد خبر: ۷۱۶۳۳۲۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
کد خبر : ۷۱۶۳۳۲۳
گروه : قم » قم
امام‌جمعه موقت تهران مطرح کرد؛

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: امروز موشک‌های ایران اسلامی دشمنان را مرعوب کرده است و جز کشور‌های پرقدرت محسوب می‌شویم و این موضوع به برکت خون شهدا است.

دشمنان از موشک‌های ایران اسلامی هراس دارندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران شامگاه جمعه در مراسم عزاداری رحلت حضرت معصومه (س) که در شبستان امام خمینی (ره) کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد، گفت: حضرت فاطمه معصومه مظهر و کتاب آفرینش و خروش حضرت زهرا (س) است و ذرات عالم از مظهر حضرت زهرا (س) فیض وجود می‌گیرند.

او با اشاره به احادیث اهل‌بیت (ع) درباره اهمیت زیارت کریمه اهل‌بیت (ع) بیان کرد: حضرت معصومه (س) در قم مدفون می‌شود و کسی که او را زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: حضرت معصومه (س) همانند عمه‌اش حضرت زینب (س) عالمه بود و خبر داشت که در قم مدفون می‌شود و با این حضور سبب شد که حوزه‌های علمیه در این شهر شکل بگیرد و انقلاب اسلامی به برکت وجود بانوی کرامت تشکیل شود.

صدیقی بابیان اینکه علم حضرت معصومه علم عصمت است و حضرت رضا (ع) لقب معصومه را به بانوی کرامت دادند، بیان کرد:حضرت معصومه (س) در میان امام زادگان پس از حضرت ابوالفضل (ع) تنها امام‌زاده‌ای است که زیارت‌نامه مخصوص دارد که امام رضا (ع) را گفته است.

او با بیان اینکه زیارت‌نامه حضرت معصومه (س) آیینه‌ای است که خورشید ولایت علوی و عصمت فاطمی را داراست، گفت: ابهت، صفا و صبر بانوی کرامت نیز از حضرت خدیجه (س) به ایشان رسیده است.

امام‌جمعه تهران عنوان کرد:حضرت معصومه (س)، خدیجه وار عده‌ای را از مدینه همراه خود آوردند و این هجرت فردی نیست بلکه حضرت فاطمه معصومه (ع) با این هجرت یک امت را با جهاد و حقیقت محیط و دریای علم و چشمه جوشان معرفت و ملکوت الهی آشنا کردند و هجرت ایشان برای هدایت جامعه اسلامی بوده است.

صدیقی ادامه داد:مراجع تقلیدی که زعیم شیعیان شدند در دامن حضرت معصومه (س) بروز یافته و عالم را تحت تأثیر قراردادند، هجرت حضرت معصومه (س) از مدینه به شهر مقدس قم نیز همانند هجرت رسول خدا است که ۱۳ سال سختی و مشکلات را تحمل کرد و درنهایت سبب سامان دادن حکومت اسلامی شدند.

او با تأکید بر اینکه حضرت معصومه (س) با هجرت خود سبب ترویج علم و هدایت جامعه اسلامی شدند، گفت:انقلاب اسلامی از شهر قم آغاز شد و به برکت این انقلاب مقاومت در منطقه ایجاد شد و برای دنیا یک قدرت جدیدی متولدشده است.

امام‌جمعه تهران عنوان کرد:درگذشته موشکی نداشتیم و امروز موشک‌های ایران اسلامی دشمنان را مرعوب کرده است و جز کشور‌های پرقدرت محسوب می‌شویم و این موضوع به برکت خون شهدا و از دامن حضرت معصومه (س) است.

انتهای پیام/الف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر