کد خبر: ۷۱۶۳۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۷۱۶۳۳۲۸

فرماندار اسکو با بیان اینکه در کاشت کلزا مقام اول را در آذربایجان شرقی داریم افزود: امسال ۱۲۰۰ تن کلزا در شهرستان اسکو تولید شده و حدود ۶۵۰ هکتار به کاشت این محصول راهبردی اختصاص یافته است.

مقام اول آذربایجان شرقی در کاشت کلزابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، رضی منش فرماندار اسکو با اشاره به اجرای مصوبات احیای دریاچه ارومیه در این شهرستان گفت: اجرای طرح‌های کشاورزی کم آب‌بر مثل کاشت پسته اقتصاد این شهرستان به ویژه منطقه ایلخچی را متحول کرده است.

رضی منش گفت: امسال حدود ۱۰۰ تن پسته در ۷۵ هکتاراز باغات پسته شهرستان اسکو برداشت شده که تلاش می‌کنیم که ۳۲۰ هکتار نیز به وسعت آن اضافه شود.

او افزود: پرورش پسته و نهال کاری اشتغال خوبی را در کنار رویکرد اقتصادی آن در شهرستان ایجاد کرده و در مجموع موجب کاهش مصرف آب کشاورزی در حد قابل قبولی شده است.

 

اسکو قطب تولید گردوی آذربایجان‌شرقی است

رضی منش گفت: چهار هزار و ۲۰۰ تن میزان تولید سالانه گردو در شهرستان اسکو است که اشتغال خوبی در منطقه ایجاد کرده و به عنوان محصول شناخته شده این منطقه به لحاظ کیفیت و کمیت مطرح است.

فرماندار اسکو افزود: این مقدار محصول در یکهزار و ۲۴۰ هکتار سطح زیرکشت درختان گردوی شهرستان به عمل آمده و جزو محصول شاخص منطقه محسوب می‌شود که تلاش می‌کنیم فرآوری مناسب روی این محصول انجام شود و بسته بندی چشم نواز داشته باشد.

رضی منش همچنین شهرستان اسکو را قطب تولید گل محمدی در آذربایجان شرقی اعلام و افزود: در تولید این گل در استان مقام نخست را داریم و سالانه جشنواره گل محمدی در روستای گردشگری گنبرف برگزار می‌شود.

فرماندار اسکو گفت: تولید گل محمدی در این شهرستان ۲ هزار و ۱۰۰ تن بوده که در ۷۰۰ هکتار کشت و به ثمر رسیده است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر