کد خبر: ۷۱۶۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۳۵۵۸

اعضای جنبش انصارالله یمن به سخنان وزیر مشاور در امور خارجه عربستان که گفته بود این جنبش در آینده یمن نقش دارد، واکنش نشان دادند.

واکنش انصارالله به سخنان عجیب عادل جبیربه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شماری از اعضای جنبش انصارالله یمن سخنان دیروز عادل جبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان، را که گفته بود «حوثی‌ها در آینده یمن نقش دارند» بازگوکننده شکست این کشور تلقی و تأکید کردند آینده یمن را فقط مردم این کشور رقم می‌زنند.

ضیف‌الله الشامی، وزیر اطلاع‌رسانی که سخنگوی دولت نجات ملی و عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن نیز است، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: یکی از سوژه‌های خنده در این جهان، موجودی به نام جبیر است. او تلاش می‌کند استخوان‌های شکسته سعودی‌ها را که طی پنج سال به دست قهرمانان یمنی خرد شده است، ترمیم کند. او تلاش می‌کند وانمود کند که همچنان او و اربابانش در آینده یمن نقش خواهند داشت. به این موجود بگویید مردم یمن جانفشانی نکردند که کسی مانند او در کشورشان امر و نهی کند.

عبدالملک العجری، عضو دفتر سیاسی انصارالله، هم در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: سخن برخی از طرف‌های خارجی مبنی بر موافقت با نقش انصارالله یا به قول آنان حوثی‌ها (نیروهای انصارالله) در آینده سیاسی یمن بسیار تحریک‌کننده است. گویی یک هدیه و لطف در حق ماست، اما در واقع اهانتی است که آن را نمی‌پذیریم. به این‌ها می‌گویم باید بفهمید که فقط مردم یمن حق دارند درباره آینده و نقش‌هایشان تصمیم‌گیری کنند.

حزام الاسد، عضو دفتر سیاسی انصارالله، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: سخن جبیر نشان می‌دهد نظام حاکم بر ریاض در وضعیت شوک قرار دارد و دیگر توان پذیرش واقعیت را پس از پنج سال تجاوز و هدر دادن تریلیون‌ها دلار ندارد. این واقعیت، پیروزی اراده مردمی فقیری است که امروز پس از چندین دهه قیمومیت عربستان، خودشان تصمیم گیرنده هستند.

علی القحوم، عضو دفتر سیاسی انصارالله، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: عادل جبیر پیش از تعیین تکلیف کردن برای مردم یمن باید به ماهیت شرم‌آور نظام عربستان بنگرد که تحت امر آمریکا و صهیونیست‌هاست.

او خطاب به عادل جبیر افزود: پیش از آن که بخواهی درباره قیمومیت بر دیگران سخن بگویی، خودت در تصمیم‌گیری و حاکمیت آزاد باش. سران و مردم یمن به هیچ قیمتی زیر بار سیطره و قیمومیت نخواهند رفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر