کد خبر: ۷۱۶۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
کد خبر : ۷۱۶۳۶۱۹

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه طی پنج سال آینده در این استان ساخته می‌شود.

بیش‌ از ۶ هکتار گلخانه در سیستان و بلوچستان ایجاد می‌شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، غلام حیدر زورقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تاکنون برای ۲۴۸ هکتار گلخانه در سیستان و بلوچستان مجوز صادر شده است، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی، اهمیت مدیریت آب و افزایش تولیدات توسعه گلخانه از مهمترین سیاست‌های بخش کشاورزی این استان است.

او ادامه داد: کشت در هر هکتار گلخانه معادل کشت ۱۶ هکتار در فضای باز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: شرایط اقلیمی جنوب استان بهترین موقعیت را برای توسعه گلخانه‌ها داراست و سرمایه‌گذارانی نیز به منطقه آمده‌اند که با شیرین کردن آب دریا اقدام به ایجاد گلخانه در منطقه خواهند کرد.

او گفت: دولت نیز برای توسعه گلخانه در سیستان و بلوچستان ۴۷۵ میلیارد تومان اختصاص داده که بیشترین میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای توسعه گلخانه‌ها در سطح کل کشور است.

شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان به ویژه ۲ شهرستان بندی چابهار و کنارک با توجه به همجواری با آب‌های آزاد و دمای هوای مناسب در طول سال به عنوان یک گلخانه طبیعی بهترین شرایط و موقعیت را برای کشت انواع محصولات دارد.
دمای هوای این شهرها، خاک حاصلخیز، تفاوت نوع تابش خورشید و درجه حرارت این شهر با سایر نقاط کشور بهترین موقعیت برای کشت‌های گلخانه‌ای و سایر محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری را فراهم کرده است.
از سوی دیگر دسترسی مناسب چابهار به بازار‌های جهانی بهترین شرایط را برای ساخت گلخانه و تولید محصولات کشاورزی به وجود آورده است و می‌توان علاوه بر تأمین بازار مصرف داخلی از طریق بندر شهید بهشتی محصولات تولیدی را به کشور‌های مختلف دنیا صادر کرد.

منبع:  ایرنا

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر