کد خبر: ۷۱۶۳۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر : ۷۱۶۳۷۵۰

معاون اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی از اجرای هزار و ۷۶۶ طرح اشتغال از سوی این نهاد طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، حسینی معاون اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی  گفت: طی هفت ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۷۶۶ طرح اشتغال با حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در استان اجرا شده است که ۲۰ درصد آن در حوزه صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد خراسان جنوبی در چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی استان ۴۰ غرفه دارد، افزود: از مجموع غرفه‌ها ۳۰ غرفه مختص مددجویان و ۱۰ غرفه بین میراث فرهنگی و امداد مشترک است.

معاون اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: از مجموع ۱۰ هزار طرح‌های فعالی که تحت نظارت امداد است حدود ۲۰ درصد در حوزه صنایع دستی است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد هر ساله در نمایشگاه‌های صنایع دستی حضور دارد، گفت: هنرمندان در رشته‌هایی همچون معرق، حوله بافی، نقاشی روی شیشه و سفال در این نمایشگاه حضور دارند.

حسینی با بیان اینکه شرکت در نمایشگاه‌ها باعث می‌شود که زنجیره فروش تولیدکنندگان کامل شود، عنوان کرد: معرفی آیین و سنن و تولیدات هر منطقه نیز از دیگر خصوصیات شرکت در نمایشگاه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبار اشتغال داشته ایم که سقف برای افراد مددجو ۸۰ میلیون تومان و افراد غیر مددجو ۵۰ میلیون تومان است، بیان کرد: اخذ تسهیلات برای مشاغل خانگی نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان، خوداشتغالی ۵۰ میلیون تومان و خودکفایی ۸۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه اگر فردی نیرو‌های امداد را به کار گیرد به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نیز دریافت خواهد کرد، اظهار داشت: در روستا‌ها نیز علاوه بر تسهیلات دو سال حق بیمه نیز از سوی امداد پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر