کد خبر: ۷۱۶۳۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر : ۷۱۶۳۹۸۵

زیست شناسان استرالیایی برای دستیابی به آمار دقیق و واقعی قورباغه ها، دستگاهی به نام فراگ فون را ابداع کرده اند که دستگاهی ضدآب و مقاوم برای شمارش قورباغه هاست.

کشف میزان تخریب محیط زیست با قورباغه یاب خورشیدی///صادقیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جمعیت قورباغه‌ها در هر منطقه شاخصی برای پی بردن به میزان سلامت اکولوژیک آن است و حالا برای بررسی این موضوع یک دستگاه قورباغه یاب خورشیدی ابداع شده است.

 بررسی تعداد قورباغه‌ها در هر منطقه با تحقیق دقیق در مورد آوا‌ها و اصواتی که آن‌ها از خود خارج می‌کنند، انجام می‌شود. اما این کار مستلزم حضور محققان در محل زندگی قورباغه هاست که موجب ترس، فرار و ساکت شدن آن می‌شود و دستیابی به آمار دقیق را مشکل می‌کند.

از همین رو زیست شناسان استرالیایی برای دستیابی به آمار دقیق و واقعی قورباغه ها، دستگاهی به نام فراگ فون را ابداع کرده اند که دستگاهی ضدآب و مقاوم برای شمارش قورباغه هاست. این دستگاه مجهز به حسگر‌های حرارتی و نیز حسگر‌های دیگری برای بررسی دمای هوا و دمای آب است. شارژ باتری‌های این دستگاه با استفاده از صفحات خورشیدی صورت می‌گیرد.

محققان می‌توانند از راه دور و با فعال کردن این دستگاه از طریق اپلیکیشن خاص نصب شده بر روی گوشی هوشمند خود، سروصدای محیط اطراف نصب فراگ فون را بشنوند. این دستگاه قادر به ثبت سروصدای قورباغه‌ها درفاصله حداکثر ۱۵۰ متری خود است و لذا دانشمندان از این طریق می‌توانند تعداد دقیق آن‌ها را بدون نیاز به حضور در محل تخمین بزنند.

از سوی دیگر حسگر‌های این دستگاه قادر به ارسال اطلاعات آب و هوای محیط و ... از طریق پیامک هستند. همچنین یک ماژول ویژه بر روی این دستگاه برای تبادل اطلاعات با ماهواره‌ها در نقاطی که پوشش مخابراتی ضعیف است، در نظر گرفته شده است.

منبع : مهر

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر