کد خبر: ۷۱۶۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
کد خبر : ۷۱۶۴۴۸۲
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

براساس آخرین نقشه های هواشناسی، امروز فعالیت سامانه بارشی در کل کشور منجر به بارش باران، وزش باد، کاهش دما و بارش برف می شود.

وضعیت هوا در ۱۷ آذر/سامانه بارشی در کل کشور فعال استبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز سامانه بارشی در کل کشور فعال بوده و سبب بارش باران، وزش باد و بتدریج کاهش دما و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و مناطق مستعد تگرگ خواهد شد و بتدریج از فعالیت آن در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود.

امروز شدت بارش در شرق کهگیلویه و بویر احمد، پاره‌ای از مناطق فارس، غرب چهار محال بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر و بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان است.

سامانه بارشی فردا از شمال شرق کشور خارج می شود

این سامانه روز دوشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور و بخش‌هایی از هرمزگان فعال بوده و در شمال غرب و سواحل دریای خزر سبب بارش پراکنده می‌شود و بتدریج در اواخر وقت دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.


بیشتر بخوانید: شدت بارش باران در برخی استان ها/ آسمان پایتخت بارانی می شود


روز سه شنبه به دلیل گذر امواج تراز میانی جو از جنوب و جنوب شرق کشور و تقویت جریانات گرم و مرطوب جنوبی بر شدت بارش در جنوب، جنوب شرق و جزایر خلیج فارس افزوده شده و سبب رگبار و رعد و برق شدید و وزش باد گاهی وزش باد شدید در جنوب فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان می‌شود. روز چهارشنبه در جنوب شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت. روز پنج شنبه غیراز بخش‌هایی از شرق کشور در غالب مناطق کشور پدیده خاصی نداریم.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر