کد خبر: ۷۱۶۴۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
کد خبر : ۷۱۶۴۷۲۱

دختر شیخ زکزاکی گفت :ارتش نیجریه با حمله به حسینیه و محل اقامت شیخ، هزاران انسان بی گناه را قتل عام کردند.

سهیلازکزاکی: از وضعیت پدرم در زندان بی اطلاع هستیمبه گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ صبح امروز کنفرانس خبری با عنوان چهارمین سال جنایت زاریا و مطالبه آزادی شیخ زکزاکی، به منظور تشریح وضعیت رهبر شیعیان نیجریه با حضور سهیلا زکراکی دختر شیخ ابراهیم زکزاکی و دکتر ناصر، پزشک معالج او برگزار شد.

حسین عامریان مدیر عامل کانون همبستگی فرزندان شاهد در این نشست و در راستای تبیین دلایل حمایت از اقدامات شیخ ابراهیم زکزاکی گفت: شیخ  تقریبا ٢٥ سال پیش فعالیت عادی خود را آغاز و مجموعه‌های خیریه مختلف، مدارس و درمانگاه‌هایی را تاسیس کرد.

او تاکید کرد: به باورمن باید انقلاب اسلامی را صادر کنیم تا شرایط ایجاد حکومت مستضعفان در جهان فراهم شود. در همین راستا هم ما از جریانی که شیخ زکزاکی به راه انداخته است حمایت کنیم.

سهیلا زکزاکی دخترشیخ ابراهیم زکزاکی دراین کنفرانس درباره وضعیت پدر خود توضیحاتی ارائه کرد و گفت: چهارسال قبل در دسامبر ٢٠١٥ ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله و سپس محل اقامت شیخ و دارالرحمه حمله کرد.

او افزود: آنها به نحو کاملا غیر انسانی بیش از هزار انسان بی گناه که در میان آنها ٢٩٧زن ٢٣زن باردار ٥٤٨مرد بودند را قال عام کردند و به واسطه همین قتل عام هم ۳۹خانواده به طورکامل کشته شدند.

سهیلا زکزاکی افزود: طبق ادعای ارتش تمام این وحشی گری‌ها  واکنشی به ادعای تلاش برای قتل رئیس ارتش در نیجریه بوده، اما  اکنون بیش از پیش روشن‌ شده است که این اقدامات صرفا  طراحی  و مدیریت شده تا شیخ زکزاکی و بسیاری از پیروانش را از بین ببرند تا شاید به این وسیله  نهضت اسلامی نیجریه را ناتمام بگذارند.

او ادامه داد: پس از این حملات  شیخ زکزاکی، همسرش مالاما زینت و بسیاری از نزدیکان آنها به صورت غیر عادلانه‌ای دستگیر شدند و حکومت راه اقدامات قانونی برای آزادی ایشان را بسته نگه داشته است و در جریانات اعتراضات و اجتماعات مصالمت آمیز مختلفی که توسط دوست داران نهضت برقرار شده است اقدام به کشتن تعداد زیادی از مردم نموده و حتی گاهی گروه‌هایی را برای بستری کردن مردم مزدور خود کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر