کد خبر: ۷۱۶۴۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
کد خبر : ۷۱۶۴۷۵۲
طبق لایحه بودجه سال ۹۹؛

شرکت های بیمه ای مکلفند مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را که براساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت ها تعیین و به تصویب شورای عالی بیمه می رسد.

واریز هفتگی ۳ هزار میلیارد ریال به خزانه داری کل کشوربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در تبصره ۱۰ لایحه بودجه ۹۹ که امروز از سوی رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، تکالیفی درباره شرکت‌های بیمه‌ای در نظر گرفته شده است.

طبق این تبصره، شرکت‌های بیمه‌ای مکلفند مبلغ ۳ هزار میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت‌ها تعیین و به تصویب شورای عالی بیمه می‌رسد به صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۱۱ جدول شماره ۵ این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.


بیشتر بخوانید:افزایش سقف معافیت مالیات بر درآمد کارمندان


وجوه واریزی شرکت‌های بیمه موضوع این بند به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. منابع حاصله در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانش کشور قرار می‌گیرد تا در ردیف‌های مربوط به این دستگاه‌ها در جدول شماره ۷ این قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت به اجرای این بند است. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانش کشور موظفند گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یکبار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی گزارش کنند.

تخصیص اعتبار سه ماه به دستگاه‌های اجرایی فوق الذکر از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، منوط به ارسال گزارش عملکرد از سوی دستگاه‌ها به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور و تایید عملکرد از سوی بیمه مذکور است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر