کد خبر: ۷۱۶۴۹۴۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۴۹۴۷

فرماندار اردستان گفت: طبق آمار موجود در سامانه وزارت کشور افراد ثبت نام شده در حوزه انتخابیه اردستان ۲۳ نفر هستند که نسبت به دوره قبل یک نفر افزایش یافته است.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمیدرضا تاملی فرمانداراردستان شامگاه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: با توحه به فرآیندپایان ثبت نام از نامزد‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی اردستان موضوع بررسی و استعلامات افراد در مدت ۱۰ روز به پایان خواهد رسید.

او افزود: طبق آمار موجود در سامانه وزارت کشور افراد ثبت نام شده در حوزه انتخابیه اردستان ۲۳ نفر هستند که نسبت به دوره قبل یک نفر افزایش یافته است.

فرماندار اردستان گفت: از بین ۲۳ نفر افراد ثبت نامی حوزه انتخابیه اردستان تعداد ۲۱ نفر متاهل و دو نفر از افراد مجرد هستند.

وی ابراز داشت: از نظر تعداد مقایسه داوطلبین به لحاظ تفکیک سنی تعداد یک نفر در سن ۳۰ تا ۳۵ سال قرار دارد تعداد ۶ نفر در سن ۳۶ تا ۴۰ سال، پنح نفردر سن ۴۱ تا ۴۵ سال، سه نفر ۴۶ تا ۵۰ سال، دو نفر ۵۱ تا ۵۵ سال، چهار نفر ۵۵ تا ۶۰ سال و دو نفر از افراد در سنین ۶۱ تا ۶۵ سال قرار دارند.

تاملی بیان داشت: افراد ثبت نامی به لحاظ وضعیت تحصیلی یک نفر از آنان دارای تحصیلات حوزوی، تعداد هفت نفر در مقطع تحصیلی دکترا و ۱۵ نفر کارشناسی ارشد هستند.

فرماندار اردستان تصریح کرد: در دوره‌های قبلی در شهرستان اردستان هیچ فرد مونثی برای مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرده است که در این دوره تعداد دو نفر ثبت نام کرده اند.

او بیان داشت: از افراد ثبت نامی سه نفر از طریق وزارت کشور ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۰ نفر در داخل فرمانداری بوده و به لحاظ درصد داوطلب دو نفر از افراد سابقه داوطلبی در ادوار گذشته را داشته اند که ۲۲ درصد افراد ثبت‌نام را شامل می‌شود.

تاملی تاکید کرد: افراد ثبت نامی تعداد ۹ نفر سابقه ایثارگری دارند و ۱۴ نفر فاقد ایثارگری و از لحاظ پراکندگی شغلی یک نفر شغل آزاد، شش نفر استاد دانشگاه، پنج نفر بازنشسته، شش نفر کارمند ادارات، یک نفر نماینده مجلس و دو نفر پزشک هستند.

او با بیان اینکه قرار است تعداد صندوق‌های اخذ رای برای حوزه انتخابی شهرستان افزایش یابد افزود: موضوع باید توسط هیئت اجرایی پیشنهاد داده شود تا مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تایید، تعداد صندوق‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

فرمانداراردستان با بیان اینکه ۹۰ درصد از افراد ثبت نامی همان افرادی هستند که مردم گمانه زنی میکردند تصریح کرد: فرایند استعلامات و صلاحیت نامزد‌ها به مدت ۱۰ روز مورد بررسی قرار می‌گیرد و شورای نگهبان پاسخ آن را ارسال خواهد کرد.

تاملی تاکید داشت: ترکیب معتمدان از همه جناح‌های سیاسی استفاده شده است و شاید در این دوره تفاوتی وجود داشته که افراد معروف از همه جناح‌ها شرکت دارند.

او تصریح کرد: فرمانداری نمی‌تواند تدارکاتچی یک جناح سیاسی شود و طبق قانون و تکالیف مشخص شده اقدام می‌کند و نسبت به حفظ و انسجام انتخابات خوب و طبق تجربه هات سیاسی که قبلاً بوده انتخابات برگزار خواهد شد.

فرماندار اردستان بیان داشت: از ۵۵ شعبه اخذ رای که در شهرستان اردستان در دوره قبل بوده است اگر افزایشی نداشته باشد ۲۶ مورد آن در بخش مرکزی قرار دارد و مابقی در دو بخش زواره و مهاباد قرار خواهد گرفت.

تاملی افزود: با توجه به اینکه فرمانداری ریاست هیئت اجرایی را بر عهده دارد با جدیت موضوع برگزاری انتخابات پیگیری و زمینه مشارکت مردم فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر