کد خبر: ۷۱۶۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
کد خبر : ۷۱۶۵۱۵۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: در مبارزه با ملخ‌های صحرایی تمامی تمهیدات لازم انجام شده و آمادگی در تمامی شهرستان‌ها وجود دارد.

دور جدید مبارزه با ملخ‌های صحرایی در هرمزگانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان،علی باقرزاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: تمهیدات لازم برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی انجام شده است.

او افزود:با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و احتمال گسترده شدن هجوم ملخ‌ها همیاری و مساعدت دستگاه‌های دولتی و نیرو‌های مردمی ضروری است. هرمزگان رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از انجام عملیات ردیابی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان هرمزگان و استان‌های هم‌جوار خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: عملیات ردیابی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی به‌صورت مستمر در استان هرمزگان و استان‌های هم‌جوار در حال انجام است.

علی باقرزاده همائی بر اساس هشدار دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو مبنی بر احتمال مهاجرت مجدد ملخ صحرایی از مناطق تولیدمثل تابستانه در مرز بین کشور‌های هند و پاکستان به‌سوی نوار ساحلی دریای عمان خصوصاً جنوب استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان، این ملخ‌ها در حال حرکت بوده و مقصد آن‌ها شبه‌جزیره عربستان است.

او افزود: در حال حاضر این دسته‌جات محدودی از ملخ‌ها در شهرستان‌های سیریک، جاسک، بشاگرد و میناب در حال جابجایی هستند و احتمال ریزش درصدی از این دسته‌های ملخ در استان‌های جنوبی وجود دارد که اقدامات لازم برای ردیابی و مبارزه انجام خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: خواستار همیاری سایر دستگاه‌های دولتی و بهره‌برداران شد و ادامه داد: پیگیری لازم جهت تخصیص اعتبار جهت ردیابی و مبارزه با ملخ در حال انجام است.

علی باقرزاده همائی با اشاره به برگزاری چهار جلسه ستاد عالی گیاه‌پزشکی استان هرمزگان و ستاد بحران به ریاست فرماندار در تمامی شهرستان‌ها با محوریت ملخ صحرایی و جلسات ستاد ملخ صحرایی افزود: تمامی این جلسات منجر به تصمیماتی برای رفع نیازها، مسائل مرتبط با عملیات ردیابی و مبارزه با ملخ شد و اکیپ‌های ردیابی در تمامی شهرستان‌ها ساماندهی شده و عملیات ردیابی بالا فاصله بعد از هشدار فائو در فاز جدید ریزش ملخ‌ها آغاز شد.

او گفت:با بیان اینکه بلافاصله پس از مشاهده دسته‌جات ملخ‌ها در شهرستان‌های شرقی و جنوبی عملیات مبارزه آغاز شد، افزود: تاکنون یک هزار و ۹۶۰ هکتار مبارزه با ملخ انجام شده و عملیات ردیابی مبارزه در تمامی شهرستان‌های این استان به‌طور شبانه‌روز در حال انجام است.


انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر