کد خبر: ۷۱۶۵۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۵۱۶۱

محققان دریافته‌اند که بیش از ۹۰ درصد لوازم آرایشی مورد استفاده سبب بروز عفونت‌های پوستی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، صنعت تولید لوازم آرایش یکی از پردرآمدترین صنایع جهان است که طیف وسیعی از مصرف کنندگان آن زنان هستند؛ بنابراین بیشتر لوازم این صنعت با توجه به نیاز بانوان در سطح جهانی تولید می‌شود.

استفاده از لوازم آرایشی

تاکنون تحقیقات فراوانی در زمینه تولید لوازم آرایشی انجام شده است که هر کدام به نوعی به تشریح فواید و مضرات این محصولات پرطرفدار پرداخته‌اند؛ و حالا محققان دانشگاه استون آمریکا در تازه‌ترین بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که بیش از ۹۰ ٪ محصولات آرایشی حاوی ابر‌های بزرگ مرگبار از جمله E. coli هستند.

بر مبنای این تحقیق، کیف‌های لوازم آرایشی به دلیل استفاده مکرر افراد از این محصولات، حاوی باکتری‌هایی است که عامل بروز عفونت‌های پوستی و مسمویت خون هستند. طبق بررسی‌هایی که این تیم انجام داده‌اند، استفاده مکرر از لوازم آرایشی باکتری‌های محیط را جذب کرده و زمانی‌که مجددا در داخل کیف قرار داده می‌شوند به دلیل آنکه در یک فضای محدود و بسته قرار می‌گیرند سبب رشد این باکتری‌ها و به دنبال آن بروز انواع عفونت‌ها می‌شوند.

عفونت پوستی


بیشتر بخوانید: بدترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی/ خوابیدن با آرایش با پوستتان چه می‌کند؟


به ویژه محققان دریافته‌اند که مخلوط کننده‌های زیبایی (اسفنج‌هایی که برای استفاده از محصولات پایه پوست استفاده می‌شوند) به احتمال زیاد دارای باکتری‌های مضر هستند. از طرفی محصولات آرایشی به ندرت تمیز می‌شوند و در بیشتر موارد حتی تاریخ انقضاء آن‌ها هم تمام می‌شود، اما همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا تاریخ انقضاء و دستورالعمل شستشوی مواد در حال حاضر دربسته‌بندی‌های لوازم آرایشی الزامی نیستند.

مضررات لوازم آرایشی


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر