کد خبر: ۷۱۶۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کد خبر : ۷۱۶۵۲۰۴
مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران خبر داد؛

انصاری گفت: بیش از ۴۰۰ مدرسه در تهران دارای شهردار هستند که می‌توانند سفیران زیست محیطی در آینده نیز باشند.

فعالیت ۴۰۰ شهردار مدرسه در تهرانبه گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در نشست تخصصی هماهنگی سند همکاری در حوزه آموزش و حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس اظهار کرد: برای انعقاد تفاهم بین دستگاه‌های ذی ربط برای حفاظت از محیط زیست نیاز‌مند همکاری‌های لازم در زمینه آموزش حفاظت از محیط زیست هستیم.

وی افزود: اگر امروزه ما شاهد مشکلات متعدد در زمینه محیط زیست و بیماری‌های مختلف در آن زمینه هستیم به دلیل این است که تعامل خوبی تاکنون با طبیعت نداشته‌ایم.

انصاری گفت: برای انعقاد تفاهم‌نامه باید علاوه بر مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند را نیز باید در نظر بگیریم چرا که در حال حاضر تفکیک از مبدا پسماند‌ها می‌تواند از طریق آموزش در مدارس به خانواده‌ها منتقل شود.

وی بیان کرد: در برنامه‌های توسعه پایدار در حوزه مدیریت مصرف آب و انرژی و همچنین مدیریت سبز باید مواردی را در نظر بگیریم تا بتوانیم الگوی مصرف را اصلاح کنیم.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران نیز می‌تواند در رابطه با آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس با تمام دستگاه‌هایی که در این تفاهمنامه ذکر شده است همکاری کند.

وی افزود: اصلاح الگوی مصرف ۵۶۰ ساختمان که تحت تملک شهرداری، نصب آبگرمن‌های خورشیدی و سیستم بازچرخانی پساب در برخی بوستان‌ها از جمله اقدامات محیط‌زیست شهرداری این در راستای مدیریت انرژی بود.

انصاری تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۴۰۰ مدرسه در تهران دارای شهردار هستند که می‌توانند سفیران زیست محیطی در آینده نیز باشند.

وی افزود: اجرای این سند می‌تواند آموزش‌هایی را طی سال‌های گذشته از آن غفلت کرده بودیم به دانش آموزان منتقل کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر