کد خبر: ۷۱۶۵۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
کد خبر : ۷۱۶۵۳۳۴

بروجردی با اشاره به همکاری کتابخانه ملی ایران برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها، گفت: تحقق این مهم علاوه بر کاهش تنش‌های موجود در زندان می‌تواند عاملی برای تشویق افراد محبوس باشد.

آمادگی کتابخانه ملی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محسن یاقوتی – مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاون فرهنگی قوه قضاییه به اتفاق هیئت همراه با اشرف بروجردی – رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بروجردی با بیان اینکه ظرفیت کتابخانه ملی ایران متعلق به همه افراد جامعه است، اظهار داشت: اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زندان‌های کشور علاوه بر تاثیرات مثبت بر زندانیان می‌تواند به عنوان عامل تشویقی برای افراد محبوس لحاظ شود.

وی افزود: به عنوان مثال برنامه‌ریزی شود که هریک از افراد زندانی طی یک هفته یک کتاب خوانده و مفهوم آن را بازنویسی کنند؛ در این صورت می‌توانند از مزایایی مانند مرخصی یا تخفیف در حبس برخوردار شوند.

**کتابخانه ملی ایران بهترین مکان برای تعامل نخبگان و قوه قضاییه است

در ادامه محسن یاقوتی، مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاون فرهنگی قوه قضایی نیز با اشاره به انجام فرآیندهای مربوط به توسعه دانش و اخلاق در قوه قضاییه، گفت: تلاش کردیم که در بخش ارتباط داخلی با انجام اقداماتی شاهد ارتباط خوب بین قضات، کارکنان و مدیران با مردم باشیم.

وی افزود: در همین رابطه به مدت چهار سال پروژه اخلاق حرفه‌ای و دو سال پروژه تکریم ارباب رجوع انجام شد.

مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاونت فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت ارتقای تعاملات قوه قضاییه با جامعه نخبه کشور، تصریح کرد: شاید بهترین مکان برای شناسایی و ارتباط میان این نخبگان و قوه قضاییه، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران باشد.

محسن یاقوتی همچنین به همراه تیم کارشناسان این نهاد با حضور علی زرافشان - معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برخی از بخش‌های آرشیو ملی ایران نیز بازدید کردند.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر