کد خبر: ۷۱۶۵۳۵۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۵۳۵۹

دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان گفت:۱۶ اثر برای نمایش در بخش‌های مختلف پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان نهایی و معرفی شد.

۱۶ اثر در بخش‌های چهارگانه جشنواره تئاتر مهر کاشان نمایش داده می شود به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،خیام وقار کاشانی، دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، در گفتگو با خبرنگاران گفت: از 16 اثر  تعداد ۵ نمایش در بخش میهمان، ۴ نمایش در بخش جنبی، ۳ نمایش در بخش محیطی و خوانش ۴ نمایشنامه این رخداد فرهنگی هنری است.

او، از نمایش‌های «مسیر سیمرغ» به نویسندگی و کارگردانی محسن مسعودی فر از نیشابور، «پا برهنه، لخت، قلبی در مشت» از تهران و «خدای کشتار» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از کاشان، «تجربه‌های اخیر» به کارگردانی مجتبی جدی از تهران و نمایش «شب بخیر مادر» به کارگردانی فرید سلیمانی از تهران به عنوان ۵ اثر نمایشی و صحنه‌ای در بخش میهمان جشنواره نام برد.

آثار بخشی جنبی جشنواره

به گفته او، نمایش‌های «گوپس کارات آفیش» از مرودشت فارس با حضور هنرمندان توان یاب، «کنج دنج» به نویسندگی هادی امامی مقدم و کارگردانی سحر وراوی پور از مرودشت فارس، «کمدی استشمامات» به نویسندگی امید طاهری و کارگردانی مهدی سده هی و فرسام دالایی از کاشان، «یک اتاق دو درب» به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی مهیار عسگری از رشت به عنوان آثار بخش جنبی در جشنواره حضور خواهد داشت.

معرفی بخش نمایش‌های محیطی


دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در معرفی بخش نمایش‌های محیطی این رخداد فرهنگی هنری نیز گفت: علاقمندان به این بخش از هنر تئاتر می‌توانند در طول جشنواره شاهد اجرای نمایش‌های «ساد» به نویسندگی یوسف مولودی و عبدالهادی خدیری و کارگردانی یوسف مولودی از ارومیه، «در انتظار گودو» به نویسندگی و کارگردانی امیر محمد ابراهیمی و محمدحسین رنجبر از تهران و «گودو در انتظار گودو» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صفی آبادی از اهواز باشند.

آثار بخش نمایشنامه‌خوانی

وقار کاشانی در ادامه با اشاره به این که هر ۴ اثر پذیرفته شده در بخش نمایشنامه‌خوانی جشنواره به قلم علیرضا نادری نگاشته شده یادآور شد: در این بخش از جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، نشست‌های خوانش نمایشنامه‌های «دیوار» به کارگردانی اشکان عاشوری از کرمان، «کوکوی کبوتران حرم» به کارگردانی نسا سلیمانی از خمینی شهر، «سعادت لرزان، مردمان تیره روز» با دو اجرا یکی به کارگردانی بهرام نوری از رشت و دیگری به کارگردانی مهدی کریمی از تبریز پذیرای علاقمندان خواهد بود.

گفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۱ تا ۲۹ آذرماه سال جاری در کاشان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر