کد خبر: ۷۱۶۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
کد خبر : ۷۱۶۵۴۷۳
از سوی کارفرمایان صنعت CNG مطرح شد؛

ایران در صنعت خودروسازی توان تولید بیش از ۵۰۰ هزار خودروی دوگانه سوز در سال را داراست.

جزییات سه طرح ملی برای توسعه صنعت CNG/اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفریبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت نفت، کارفرمایان صنعت سی. ان. جی طی بیانیه‌ای مطرح کردند: با اجرای درست «سه طرح ملی و استراتژیک صنعت سی ان جی» که شامل:

۱. طرح هوشمندسازی ۲۵۰۰ جایگاه سی ان جی (طبق مصوبه ۲۵/۱۲/۹۷ هیات وزیران)

۲. طرح پرداخت کارت اعتباری سوخت گاز (طبق مصوبه مرجع ملی صنعت CNG کشور)

۳. طرح پرداخت «۶۵۰۰ میلیارد تومان» کمک بلاعوض جهت گاز سوز نمودن یک میلیون و چهارصد و شصت و چهار هزار خودروی تاکسی – حمل و نقل عمومی (طبق مصوبه شورای اقتصاد در آذر ماه ۹۸)


بیشتر بخوانید: آخرین برنامه ریزی ها برای استفاده هرچه بیشتر از سوخت CNG/ تاکسی‌ها باید گازسوز شوند


فعالیت ۵ کارخانه با ظرفیت سالیانه مجموع یک میلیون عدد در بخش مخزن سازی

از آنجایی که ایران در بخش مخزن سازی دارای ۵ کارخانه با ظرفیت سالیانه مجموع یک میلیون عدد و در حوزه کمپرسور سازی دارای ۴ کارخانه با ظرفیت بیش از ۳۰۰ عدد سالیانه است و در صنعت خودروسازی توان تولید بیش از ۵۰۰ هزار خودروی دوگانه سوز در سال را داراست که اجرای این سه طرح ملی، موجب «امنیت اقتصادی و توسعه پایدار» این صنعت را به دنبال دارد.

با توجه به توان افزایش ظرفیت‌های تولیدی در پنج حلقه اصلی زنجیره صنعت سی ان جی در بخش‌های مختلف و رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و افزایش سرعت دستیابی به فن آوری‌های پیشرفته در طرح هوشمندسازی که با استاندارد‌های نوین جهانی (اینترنت اشیاء IOT) و متناسب با پاسخگویی به نیاز صنعت سی ان جی طراحی و تدوین شده است، با عنایت به خداوند متعال، امروزه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور خودکفا در تامین حامل‌های انرژی و صادرکننده بنزین و گاز طبیعی و گاز مایع به عنوان قدرت برتر و بلامنازع در منطقه تبدیل و در تراز انرژی نیز حرف اول در منطقه را می‌زند.

با توجه به قابلیت‌ها، مزیت‌ها و ویژگی‌های فراوان صنعت سی ان جی، به این باور معتقدیم که شکوفایی این صنعت، الهام‌بخش سایر بخش‌ها به ویژه حوزه اقتصاد و صنعت خواهد بود و با توجه به اشتغال زایی بیش از ۱۲۰ هزار نفر در این حوزه و صرفه‌جویی ۲۰ میلیون لیتر بنزین که با اجرای طرح‌های مذکور و افزایش ۵۰ درصدی مصرف به بیش از ۳۰ میلیون لیتر صرفه جویی بنزین در روز می‌رسد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر