کد خبر: ۷۱۶۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
کد خبر : ۷۱۶۵۴۸۱
وزارت صمت اعلام کرد؛

طی ۲۰ روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور بازرسان اصناف با ۵۱۶ هزار ۲۹۰ مورد بازرسی برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف تشکیل پرونده داده اند.

تشکیل پرونده برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف صنفی در طرح تشدید بازرسیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، در یک هفته گذشته مجموعاً ۱۶۹ هزار ۴۶۶ مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است. برای ۱۳ هزار و ۱۲۵ متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان‌ها ارسال شده است.

در طول این مدت بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ۱۰۱ هزار و ۴۲۸ مورد بازرسی انجام داده و برای ۸ هزار و ۴۷۷ واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از ۲۴۱ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال صادر کرده اند.

همچنین در این ۷ روز کاری آمار بازرسی‌های اتاق اصناف در سطح کشور ۶۸ هزار و ۳۸ مورد اعلام شده که موجب تشکیل پرونده تخلف برای ۴ هزار و ۶۴۸ واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال شده است.

در مجموع طی ۲۰ روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صمت استان‌ها و همچنین بازرسان اصناف با ۵۱۶ هزار ۲۹۰ مورد بازرسی برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف به ارزش یک هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی‌های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده اند.

همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان‌های صمت استان ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می‌شود.

 آمار بازرسی‌های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می‌شود و همچنین مردم عزیز کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می‌توانند شکایات خود را به ۴ روش حضوری، تلفن ۱۲۴، سامانه ثبت شکایت ۱۲۴ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی‌های لازم برسانند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر