کد خبر: ۷۱۶۵۵۹۳
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
کد خبر : ۷۱۶۵۵۹۳
گروه : مرکزی » اراک

جشن روز دانشجو و آیین تکریم دانشجویان ممتاز در دانشگاه اراک برگزار شد.

جشن روز دانشجوبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، به پاس تقدیر از مقام والای دانشجو و پاس داشت شکوه و سربلندی جوانان آینده ساز کشور، مراسم تکریم روز دانشجو در دانشگاه اراک برگزار شد.

در این مراسم، سعید حمیدی ریاست دانشگاه ضمن تبریک روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر روز ماندگار تاریخ است که با شهادت دانشجویان و برنتافتن حقارت و ظلم آغاز شد و هم اکنون نیز موجب آگاهی نسل های بعد تا سالیان سال شده است.

او با مخاطب قرار دادن دانشجویان گفت: در زمان دانشجویی شما هم  فتنه ها همچنان ادامه دارد و دشمنان به گونه دیگری شیوه دخالت و دشمنی را پیش گرفته اند. وظیفه شما دانشجویان آگاهی است. بدانید که این بصیرت شماست که باعث می شود  خدعه هایشان خنثی گردد.

حمیدی اظهار کرد: انتقاد سازنده شما دانشجویان باعث آگاهی مسئولین می شود همان طور که شهید بهشتی می گوید: دانشجو موذن  جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.

دید روشن دانشجویان منشا توفیقات روز افزون کشور می شود

در ادامه این مراسم ، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی اطهر، نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اراک ضمن تبریک به دانشجویان گفت:  دانشجوی فعال کسی است که به معنای واقعی به فکر کشور است. در بیانیه گام دوم انقلاب و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به فعالیت های گروهی دانشجویان بسیار تاکید شده است. بنابراین فعالیت هایتان را با تقویت روحیه اجتماعی و انجام کار گروهی پیش گیرید.

او اظهار کرد: انجام کارهای بزرگ و متعالی نیاز به گذشتن از خویش دارد. همانطور که  مرحوم کاظمی برای گسترش دانش سلول های بنیادی از تمام چیز هایی که داشت گذشت، تا این که این دانش در کشور گسترش یافت. ما نیز در دفتر نهاد رهبری از تمام ایده های شما استقبال می کنیم و تمام تلاشمان بر این است که فکر و ایده علمی شما، جنبه عملی به خود گیرد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه اراک افزود: در گذشته دشمنان با اسلحه به دنبال گرفتن اصالت و دینداری مردم بودند اما هم اکنون روش به اصطلاح دیپلماسی عمومی را پیش گرفته اند و یکی از  اصلی ترین هدف های این روش دانشگاه و جا انداختن فرهنگ استفاده نادرست از دانش و هنر است.

آیین تکریم روز دانشجو با شعر خوانی دانشجویان و بخش های مختلف فرهنگی و سرگرمی ادامه یافت.

در پایان این مراسم از دانشجویان پیشتاز در زمینه های علمی و فرهنگی و ورزشی تقدیر به عمل آمد .

انتهای پیام / الف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر