کد خبر: ۷۱۶۵۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد خبر : ۷۱۶۵۶۴۷
نوبخت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان؛
رئیس سازمان برنامه بودجه کشور گفت:‌ مقرر نیست در سال آینده بنزین ۲ نرخی حذف شود و روال فعلی در سال آینده نیز ادامه دار خواهد بود.
 
بنزین سال آینده ۲ نرخی خواهد ماند / فعلا توان افزایش ۱۵ درصدی حقوق ها را داریمبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت, رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور در نشست خبری تشریح لایحه بودجه سال ۹۹ با اصحاب رسانه تصریح کرد:  طبق روال هر ساله بعد از تقدیم لایحه بودجه به همراه  ۱۹ جلد پیوست  توسط رئیس جمهور به مجلس بنا شد تا تفضیلا آن را توضیح دهیم.
 
او ادامه داد: هیچ یک از اعداد بودجه سال ۹۹ مشابه بودجه امسال نیست. با صراحت می گویم این بودجه برای سومین سال بنابر تحریم بزرگ اقتصادی تدوین شده است چرا که سال گذشته تحریم ها تشدید شد.

نوبخت ادامه داد: بودجه کل کشور ۴ ماموریت اساسی دارد که باید درآمد و منابع و مصارف سال آینده را پیش بینی کند. البته مصارفی که ما را به اهدافمان نزدیک می کند. بودجه سال آینده مشمول ۲ بخش است که شامل بودجه دستگاه های دولتی و شرکت های دولتی است.

این مقام مسئول ادامه داد:‌ درآمدهای منابع عمومی بودجه کشور ۲۶۱ هزار میلیارد تومان, ۹۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان واگذاری دارایی های سرمایه ای و همچنین ۱۲۴ هزار میلیارد تومان واگذاری  دارایی های تملکی است که با درآمد های اختصاصی سر جمع بودجه عمومی کشور برابر ۵۶۳ هزار میلیارد تومان است.
 
نوبخت بیان کرد: بودجه سال آینده مطابق اصلاح ساختار بودجه تدوین شده است البته تمام اصلاح ساختار تاثیر گذار نبوده است چرا که تاثیر اصلاح ساختار بودجه در برنامه ریزی های دولت نیازمند زمانی کلان تر است و این روند درسال های دیگر نیز اعمال خواهد شد تا هر چه سریع تر از اتکا به نفت فاصله گرفته و بودجه ها بر اساس تکیه بر درآمد های غیرنفتی باشد.

افزایش ۸ درصدی منابع عمومی بودجه در سال آینده

این مقام مسئول از افزایش ۸ درصدی منابع عمومی بودجه خبر داد و گفت: منابع عمومی برابر ۴۸۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که قسمت از این درآمد از واگذاری دارایی ها مالی و فروش اوراق محقق می شود. البته لازم به ذکر است که ۲۶۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی از درآمدهای تسهیل می شود که ۱۷۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی  و ۳۰ هزار میلیارد تومان حقوق گمرکی است.
 
وی ادامه داد:‌ درآمدهای مالیاتی نسبت به امسال ۲۶ درصد رشد داشته است و حقوق گمرکی افزایشی را شاهد نیست. همچنین سایر درآمدهای از طریق فروش دارایی ها محقق می شود که نفت و گاز جزو آنهاست. صادرات نفت با کاهش ۵۰۰ هزار بشکه نسبت به امسال, به فروش یک میلیون بشکه در روز تقلیل پیدا کرده است. هر بشکه نفت برای فروش ۵۰ دلار پیش بینی شده است.
 
نوبخت توضیح داد: دشمن با تیم قوی اقتصادی در تلاش برای رصد صادرات نفتی ما بوده و تمام راه های احتمالی را تهدید و مسدود می کند اما نیز برای ادامه مسیر خود راهکارهای ویژه ای داریم. در نتیجه امسال میزان صادرات منابع نفتی و گازی با میانگین بشکه ای ۶۲ تا ۶۳ دلار برابر ۴۸ هزار میلیارد تومان بوده است.
 
او بیان کرد: امسال نیز پیش بینی شده است تا حاصل صادرات منابع نفتی  ۲۲ هزار میلیارد تومان باشد که ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن سهم شرکت ملی نفت و ۱۱ هزار میلیارد تومان سهم بودجه و مابقی مربوط به صندوق توسعه ملی است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه چرا نرخ ارز رسمی افزایش نداشته است, گفت: شرایط کشور ایجاب نمی کند تا این رقم ها افزایش پیدا کند و تورم با افزایش نرخ ارز جهشی می شود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: در برابر ۳ محل برای منابع ۳درگاه برای هزینه ها نیز پیش بینی شده است. نکته قابل توجه این است که ما قرار نیست ۱۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق  به فروش برسانیم بلکه مقرر شده تا ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق به فروش برسد. 
 
او بیان کرد: بحث مهمی که در حوزه هزینه ها برای ما بشدت حائز اهمیت بوده حمایت از امور دفاعی و امنیتی کشور است. اینکه دولت های متخاصم جنگ را از عرصه نظامی به اقتصادی کشانده است. استحکام بخش دفاعی است که این  اتفاق دشمن را از هر طریقی از خاک ایران دور کرده است. البته در ادامه حوزه امور رفاهی یعنی بازنشستگان و سازمان حمایتی و همچنین حوزه فرهنگیان مورد توجه است.

تقلیل فروش اوراق در ادوار مختلف

نوبخت گفت: هر سال باید نقد اوراقی که سررسید شده را خریداری و از طرفی هم اوراق منتشر می کنیم. قرار نیست تمام مبالغ پیش بینی شده برای اوراق را خودمان به فروش برسانیم بلکه نیمی از آن را به پیمانکاران برای نقد شوندگی واگذار می کنیم.
 
او ادامه داد: سال آینده ۳ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان افزوده می شود که ما آن را ترمیم حقوق تلقی می کنیم.افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد و ۳۱ هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی از جمله مواردی است برای حمایت از قدرت خرید مردم انجام می شود. طبق روالی که اعلام شده در دهه اول ۳۱ هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون, ۴۸ هزار میلیارد تومان برای ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی در دهه دوم ماه و در دهه پایانی ماه حقوقو دستمزد کارکنان پرداخت می شود.
 
نوبخت ادامه داد: یارانه معیشتی دوم را به جای پرداخت در ۲۷ دی در دهه اول یعنی ۱۰ دی پرداخت می شود.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: در بحث کاهش فقر با توجه به تبصره ۱۴  بنا شد تا ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه کنیم. همچنین رقم ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت پیش بین شده است.
 
او افزود: در منابع عمومی افزایش ۴ درصدی و منابع عمرانی رشد ۵ درصدی از بودجه را پیش بینی کرده ایم. در مباحث عمرانی ۱۳ سد, ۹ شبکه آبرسانی و ۸ شبکه زهکشی را برای بهره برداری پیش بینی کرده ایم . همچنین ۸۳۴ کیلومتر شبکه ریلی تا پایان سال آینده به شبکه سراسری متصل می شوند. ۲۷۰ کیلومتر نیز برای ریل دوم و سوم تعبیه شده است.

سرسید اوراق مالی با هراتفاقی در کشور اولویت پرداخت دارد

معاون رئیس جمهور گفت: همچنین تملک دارایی ها در دستور کار ماست. سیاست ما این است که هر اتفاقی در کشور بیفتد سررسید اسناد و اوراق اولویت پرداخت دارند.
 
نوبخت با اشاره به اینکه برای کاهش بیکاری برنامه ریزی های مناسبی خواهیم داشت,  تشریح کرد:‌ طبق اعلام سازمان های بین المللی اقتصاد ایران در سال آینده از رکود خارج می شود و این پیامی به دشمن است. برای کاهش بیکاری قرار است یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شود.

 تنها توان افزایش  ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد را داشتیم

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  عدم تناسب نرخ تورم با رشد دستمزد و درآمدها بیان کرد: قانون معین کرده که متناسب با نرخ تورم حقوق و دستمزد افزایش پیدا کند و نه دقیقا مشابه با نرخ تورم, ما نیز دستمان برای افزایش نرخ حقوق دستمزد تا همین مقدار باز بود. معتقدیم سال آینده نرخ تورم کاهنده باشد.
 
در ادامه او با اشاره به  وجود استرس بالای حذف دهک های یارانه بگیران بیان کرد: در سال های گذشته هدف  حذف ۲۴ میلیون یارانه بگیر است اما طبق مشاهدات به نظر می رسد استرس و هزینه های پس از حذف این ارقام بیش تر از هزینه پرداختی به آن هاست در نتیجه روش پله ای  و حذف طبقاتی را در نظر گرفتیم.

بنزین سال آینده ۲ نرخی خواهد ماند

نوبخت کفت: مقرر نیست در سال آینده بنزین ۲ نرخی حذف شود و روال فعلی در سال آینده نیز ادامه دار خواهد بود یعنی نرخ بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و آزاد ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: در سال آینده برای کارمندان ۲۶ میلیون معافیت مالیاتی خواهیم داشت که با تقسیم بر ۱۲ این رقم در ماه ۳ میلیون تومان برآورد می شود.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد:‌ سال آینده مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز دولتی برای تهیه اقلام اساسی اختصاص یافته است  که این رقم شامل ۷ میلیارد دلار اقلام اساسی و ۳ میلیارد دلار بهداشت و درمان است.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر  فروش اوراق مالی در امسال گفت: امسال حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان اوراق مالی فروخته شده است و مقرر است مابقی در آینده تعدادی از اوراق مالی به پیمانکاران واگذار می شود.
 
در میانه محل مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۹ نیز گفت: اولین سالی است که تمام جزئیات شرکت های دولتی از جمله ثبت نام پرسنل های این شرکت ها در سامانه ای, یک ماه زودتر از بودجه عمومی تقدیم مجلس شد. شرکت های دولتی دقیقا نقطه مقابل دستگاه های دولتی ما هستند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه برای تحقق بخشی به اقتصاد از ۲ محل اقدام می شود, گفت: بخش خصوصی برای تکمیل پروژه های خود از طریق تسهیلات بانکی اقدام می کند و دولت نیز برای اتمام این طرح ها با اعطای اعتبارات برای این اهداف اقدام می کند. امسال ۷۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پیش بینی شده است که در قالب طرح تملک دارایی و از محل درآمدهای نفتی تخصیص می دهیم. در هیچ یک از سال های گذشته استفاده زیر ۳۰ درصد از نفت محقق نشده بود که امسال این اتفاق رخ داد.
 
او ادامه داد: همچنین امسال سررسید بدهی ما به پیمانکاران رقم ۴۷ هزار میلیارد تومان است که مستقیما به صورت نقدینگی پرداخت می شود.
 
پور محمدی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به جزئیات افزایش پایه های مالیاتی بیان کرد:‌ امسال پوشش مالیاتی افزایش پیدا کرده و هنوز پایه های مالیاتی افزایش پیدا نکرده است و مقرر شده تا این طرح ها در قالب لایحه هابه مجلس پیشنهاد شود. 
 
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا کاهش تخصیص ارز دولتی به معنای کاهش اقلام اساسی زیر مجموعه این ردیف است؟ گفت: در برخی موارد به خودکفایی تولید رسیده ایم و برخی داروها دیگر نیاز به  واردات ندارند. گوشت قرمز, کره و چای از جمله مواردی است که از جز اختصاص ارز دولتی خارج شدند.
 
نوبخت مجدد با اشاره به تجهیز تمام انبارهای اقلام اساسی و حتی ذخیره سازی تا حد ۲ سال را واقعی دانست و گفت: امسال از واردات برنج بی نیاز شدیم چرا که کشاورزان خوزستانی به تولید ۹۰۰ هزار تن شلتوک دست یافتند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶۶
در انتظار بررسی: ۰
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
اصلا افزایش حقوق نخواستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
این همسان سازی. قطره ای .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
متناسب با میزان تورم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
با این همه گرانی به تازگی دانشگاه آزاد بخشنامه ای مبنی بر کم کردن حق جذب کارکنان ابلاغ نموده اند که به میزان زیادی بر حقوق کارکنان اثر دارد لطفا پیگیری نمایید
فرزاد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
تورم 56% البته به گفته خود شما افزایش حقوق 15%
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
نان 50 درصد گران شده. حالا حقوق 15 درصد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
چرا مصوبه مجلس که گفته افزایش حقوق برابر تورم را اجرایی نکرذید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
وقتي ميگن هست يعني نيست وقتي ميگن داريم يعني نداريم وقتي ميگن فراوان است يعني ناياب است ؛
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
ای بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
افزایش حقوق شوکی هم داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
از حقوق کارمندانی که حقوق های بالای 5 میلیون میگیرند کم کنید و یا حداقل به آنها اضافه نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
بی عدالتی که حقوق بالای 8یا10 میلیون اضافه بشه که فقط اون15درصد ب نفع همین نجومی بگیرها میشه نه حقوق های زیر خط فقر!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
یارانه چند ساله به همان نرخ پرداخت میشه آنوقت بنزین چرا سه برابر شد ؟
بهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همشون دروغ میگن سال اینا معلوم نیست چند روزه اینو میدونم که یکسال اینا زیر ۳ ماه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
زیاد به خودتون فشار نیارید بذارید اوضاع همین طور بمونه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دولت دست گرفتنش نیرومند و دراز است به همه جاها حتی روستاهای پرت و بدون امکانات می رسه اما دست پرداخت خیلی کوتاه و فقط به خودی هاش میرسه
خدایی خجالت بکشید
Mohana
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
چرا فقط به فکر حقوق کارمندان هستید یادی هم کنید کارگران بدبخت مگه چی کمتر از کارمندان دارن فقط کارشان دولتی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
15درصد افزایش با این تورم فکر می کنی به یاد کارمندان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همه می گفتن اصلا برای افزایش قیمت بنزین برنامه ایی نداریم اما چی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اصلا متن گفته نیکبخت برای ما مهم نیست فقط فقط نظر شهروندان مطالعه میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
منظور امادگی داشته باشین میخوایم سهمیه بنزین رو هم ور داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
به مردم بسته معیشتی دادن هر چی تو سایت ثبت نام میکنم میزنه حساب شما نامعتبر هست میرم بانک میگه مشکل از طرف بانک نیست منو پاس میدن به هم دیگه ادعای عدالت اجتماعی هم میکنن حالا کی جوابگوی من هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اقای نوبخت شما دولتیهای تدبیر وامید به مردم قول ندید خیلی سنگین تر هستید یکدفه سال بعد بنزین میشه 6000هزار تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اقا بگید بنزین موتورهای بالای ۱۰ سال را هم بدن بابای کشاورز من با کمتر از ۵۰۰ هزارتومن در ما چطور میتونه بنزین ۳۰۰۰تومنی یا موتور ۱۰ میلیونی بخره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
ارزش پول ملی تو دوهفته اخیر ۲۰ درصد کم شده یعنی عملا حقوق ۲۰ درصد کمتر شده بعد اینا می خوان سال بعد تازه ۱۵ درصد افزایش بدن
بازنشسته خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همیشه توان تان نسبت به مردم بخصوص کارمندان و بازنشستگان و کارگران و... کم بوده و هیچ زمانی دوست نداشتید از صمیم قلب و مر قانون کاری کنید.
بازنشسته خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بفکر مردم باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
جک نگو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اصولا فک نمیکنن
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سلام، خسته نباشی دلاور، خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی، متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
باید گریست به حال سازمانی که برنامه دارد و نه بودجه.
اون بالا نشستید و هر چی به ذهنتون میرسه احرا میکنید و به عواقبش هم ....
بنزین گرون شد ولی تمام پولش به مردم داده نشد.
ساده بگم .چرا خانوار تک نفره55 هست ولی 5نفره 205
الان با یک حساب سرانگشتی یا ازون کم میکنی یا به اون یکی نمیدید.اصلا همون جور که خودشون گفتن حساب کنی که این قدر بنزین زاد میفروشن و این قدر سهمیه حق هر نفر ماهی 60هزار میشه. و هزار حرف دیگه هست که ......

خسته هم نباشن بازم زحمت کشیدند.یاحق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
مردم باگرانی سخت داشتندزندگی می کردند که مشکل دوچندان بنزین رابه آن اضافه کردید؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
وقتی می خواهید حقوقهارا اضافه کنید آه وناله وگریه می کنید وهی به دروغ تورم راپایین اعلام می کنیددرصورتیکه تمام مردم می دانند که تورم بیش از100 درصداست حال با چه حساب کتابی اعلام می کنید 15 درصد حتما برای حقوق های بیش از 10 میلیون باشد این حساب شما درست است خسته نباشید که اینقدر بفکر ازما بهترون هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
چرا همه نظرات را منتشر نمي كنيد تا زماني كه اين طور باشيد مملكت ما درست شدني نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دیگر بس است بگذارید مردم باهمین نون بخورونمیر زندگی کنند اگر شما بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
پارسال 2500می گرفتم می توانستم دونیم سکه بخرم امسال 3میلیون می گیرم می توانم 75 صدم سکه بگیرم شما از کدام افزایش حقوق می گویید مرتب حقوق هارا کاهش داده اید
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
یه نرخی کن،لیتری۴۰۰۰
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
آقای نوبخت دوباره دبه در آورد افزایش حقوق ۱۵درصدی را تقریبا"گفت.!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
کلاف سردرگمی درست کردین
رزمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
واقعا که اقای نوبختتتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
حقوق که میخوان افزایش بدن 15درصد است ولی تبرم وقیمت بنرین 300درصد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بخاطراینکه وقتی می خواهندحقوق اضافه کنند آه وناله سر می دهند ومی گویند که تورم آمده پایین ونمی دانند که مردم باخبر هستند که تورم بیش از100 درصد است
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
گرفتاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
15 درصد ؟!!
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بختت باز شه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
با این لبخندت ما رو بیچاره کردی استاد تفسیر قانون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
این کار شما یعنی دست کردن توی جیب کارمندها کارگرها وبازنشسته ها
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اسمن نوبختی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
هیچی ندارم بگم.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
واقعا که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اقای نوبخت ایا مالیات هم در نظر گرفتید؟
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
جان مادرت گرونی نده نمیخوایم افزایش حقوق
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
جان مادرت گرونی نده نمیخوایم افزایش حقوق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
امسال بازنشسته شدم رتبه بندی امد
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
پس بازم گرون میکردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
یادته چندوقت پیش هم گفتی امسال بنزین گرون نمیشه؟؟؟؟ بنزین گرون شد بدنبالش خودرو و سکه و طلا و دلار و همه چیز رفت بالا.دیگه نمیشه به حرفهای کسی اعتماد کرد دست خودمون نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
هر سال افزایش حقوق داریم ولی ما هیچ افزایشی در دریافتی های حقوق ندیدیم
پاسخ ها
یعقوب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
قربان بخاطر اینکه توهم پولی شکل گرفته شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
جناب نوبخت خودت را جای کارگرها بگذار ببین با اجاره خونه وخرج خونه با یک بچه با حقوق زیر 1800000 میتوان نفس کشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اونی که بیست میلیون می گیرد سه میلیون حقوقش اضافه می شود
و اونی که سه میلیون می گیرد سیصد تومن
هر دو هزینهه شون یکی است و خریدشان یکی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
پانزده درصد بیست میلیون چهارصد و پنجاه می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
ببخشید پانزده درصد سه میلیون چهارصد و پنجاه می شود نه سیصد منظورم این بود صحیح محاسبه کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بنده خدا مگرنمی دانی که این بیشتر برای حقوقهای نوجومی می صرفه نه برای من وتو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
شما که داعیه خبرگزاری آزاد را دارید برای چی نظرها را نمایش نمیدهید.
پاسخ ها
معلم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
منتشر شده که
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سلام
من پسر یک سپور شهرداری هستم.الان شش ماه کامل شهرداری ایرانشهر (سیستان و بلوچستان)به رفتگران حقوق نداده است. از تمامی دوستان و باشگاه خبرنگاران جوان تقاضا دارم که این حرفو به مسئولان برسانند تا برسی و پیگیری شود. لطفاً پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
چه رویی داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اعتبارات برای این اهداف اقدام می کند. امسال (۷۰ هزار میلیارد تومان )برای طرح های عمرانی پیش بینی شده است که در قالب طرح تملک دارایی و از محل درآمدهای نفتی تخصیص می دهیم. در هیچ یک از سال های گذشته استفاده زیر ۳۰ درصد از نفت محقق نشده بود که امسال این اتفاق رخ داد.

او ادامه داد: همچنین امسال سررسید بدهی ما به پیمانکاران رقم (۴۷ هزار میلیارد تومان) است که مستقیما به صورت نقدینگی پرداخت می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دروغ از به این بزرگی دادید که امسال 20درصد و سال اینده 15 پس میشه 35 درصد در دوسال .کدوم کارمندی 20درصد امسال افزایش داشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی فکر کدید مردم رو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟15 درصد هم مثل بیست درصد نهایتش 9 درصدی اعمال بشه .فقط با این اعداد ارقام که اعلام می کنید گرانی رو در جامعه بیشتر و بیشتر می کنید
shima
|
France
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اینایی کهه کارشون ازدان چی
خوشوقت
|
France
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
آقای نوبخت بنزین رو میتونی 3 برابر کنی/ اما وقتی می خواهید حقوق افزایش بدید فقط 15 درصد در توانتون هست؟ بنظر من این 15 درصد نشان دهنده توان مدیریت شما و همکاران عزیزتون هست/ خواهشا نظرمو تایید کن جان خانوادت
خوشوقت
|
France
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
آقای نوبخت بنزین رو میتونی 3 برابر کنی/ اما وقتی می خواهید حقوق افزایش بدید فقط 15 درصد در توانتون هست؟ بنظر من این 15 درصد نشان دهنده توان مدیریت شما و همکاران عزیزتون هست/ خواهشا نظرمو تایید کن جان خانوادت
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همش الکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
افزایش حقوق15درصدی.؟؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
خبرگزرای جوان ........توی کرمان ببینید چرا 3 سال این روال ادامه داره که نه کارانه و نه اضافه حقوق میدهند.........الان 10 ماهه اضافه حقوق ندارن.........حق کارگر خوردن نداره برو پیگیری کن لطفااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
آقای نوبخت با تورم ۴۸درصدافزایش ۱۵درصد واقعا انصاف هست یک ماه حقوق این بدبختها را توبگیرببین میتوانی سرکنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
تقصیر ما بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
فقط 15 درصد ؟؟
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
برنامه وبودجه نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اینجوری میگن بنزین سال آینده دونرخی خواهدماند معلومه که میخان درآینده نزدیک تک نرخیش کنند#همون۳تومن#سهمیه هم بی سهمیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بازم گرونی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
26 تقسیم بر12میشود2.16...چه جوری حساب کرده شده 3
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دوستان عزیز خبرنگار مشکلات مارو پیگیری کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همش حرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
15درصد کم است واین بزرگترین خیانت به قشر ضعیف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همین آش و همین کاسه است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
من سه ساله حقوقم در دستگاه دولتی اضاف نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سلام : در شرایطی که بر اساس اعلام منابع رسمی دولت نرخ تورم بیش از 40 درصد است و بر مبنای قانون برنامه توسعه کشور افزایش حقوق کارکنان دولت وکارگران سالانه باید به میزان نرخ تورم باشداز این فاصله فاحش افزایش حقوق و نرخ تورم که مخالفت و مغایرت صریح قانون است جه کسی پاسخگواست ؟؟؟ ضمنا افزایش حقوق برای اجرای عدالت باید به صورت پلکانی یعنی آنهائیکه حقوق بالا می گیرند افزایش کمتر و کارکنانی که حقوق کمتری می گیرند افزایش بیشتر در حقوق سالانه داشته باشند.چگونه این افزایش اندک 15درصد حقوق و نقض آشکارقانون در سال های قبل توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه و دولت برای معیشت کارکنان قابل جبران است؟؟؟ احتمالاآقای نوبخت و رئیس جمهور محترم خیلی راحت مثل سال های گذشته می گویند ما منابع بیشتر برای افزایش حقوق نداریم !!!!اساسا این افزایش اندک حقوق کارکنان در مقابل تورم لجام گسیخته بر چه مبنایی است؟؟؟ آیامدافع ودلسوزی برای این نقض قانون در کشور پیدا می شود؟با محاسبات سال های گذشته افزایش اندک حقوق در مقابل تورم لجام گسیخته ،شوک بزرگ ارزی سال97 و افزایش قیمت بنزین سال جاری به مراتب قدرت خرید کارمندان تنزل نموده است!!! به نظر می رسد بخاطر نقض فاحش قانون حتی دادستان محترم باید برای احقاق حق و عدم اجرای قانون ورود پیدا کند. آیا مجلس ازخود تحرکی درحمایت اصولی ازحقوق تضیع شده کارکنان دولت نشان می دهد؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
حقوق ها باید طبق تورم افزایش یابد خودتان قانون نوشته آید وقتی خودتان قانون اجرا نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
حقوق های نجومی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
مردها را شرمنده خانوادشون می کنه

چطور توان حقوق نجومی 200 میلیون به بالا را دارید ولی برای حداقل بگیرها توان حداکثر 15 درصد داری
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
استعفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
آقای نوبخت کاش همانطورکه توان افزایش 300درصدی قیمت بنزین راداشتیدتوان افزایش حقوق ودستمزد راهم می داشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
کارگر و کارمند تا سال ديگه صبر کنن تا ۱۵ در صد به حقوقشون اضافه بشه شما همین الان و امروز هم سیصد درصد اضافه کنی تازه جبران کردی
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
أنچنان رونقی شده ایجاد
که کمرها خمید و حاصل باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
بفکر باشید
ناشناس
|
France
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
نه بابا توان 15درصدی را دارین پرداخت کنین؟اگه میدونید از جیب کارگر ها ۵۰۰درصد برداشت کنید بدید به کارمند از کارمندهای ۵۰۰درصد بدید به باز نشسته ها از بیکارها بگیرید بدید به کارمندهای بعد دوباره یه بسته معیشتی جدید رونمایی کنید
سعید فروزان
|
Switzerland
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
ایشان بهتر است برود
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
توان پرداختی حقوق نجومی تا چقدر دارید ؟؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
دستشون درد نکنه ماخیلی مرفه هستیم نیازی به این کارانیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
خسته نباشید که اینقدر بفکر آقازادها هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
خسته تباشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
افرین
راننده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سلام
یه خواهشی داریم ازتون ما قشر زحمت کش تاکسی دارها هستیم
اولش گفت بنزینی به ون ها ماهی 700لیتر میدیدم ولی وقتی موقع عمل شد به ما 400لیتر در ماه میدن با قیمت 1500 که این حجم تا وسط ماهم نمیکشه الان سهمیه بنزین هممون تموم شده و نمیصرفه بخوایم ازاد بزنیم چون بیشتر از اینکه کار کنیم باید پول بنزین بدیم
تو رو خدا پیگیری کنید ما دستمون بجایی بند نیست هیچکس صدای مارو نمیشنوه
بیشتر تاکسی دارها مستجرن دارن عقل و هوش خودشون رو از دست میدن نمیتونن کار کنن پولی در نمیاد
تازه لیتری 1500با همان کرایه ی قبلی اینجوری داریم بیشتر هزینه میکنیم تا پول دربیاریم
خواهش میکنیم پیگیری کنید سهمیه بنزین هارو برای تاکسی ها در ماه افزایش بدن اگر کرایه تاکسی ها رو افزایش نمیدن لااقل قیمت سهمیه بنزین برای تاکسی ها1000 تومن باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
زمانی چوپان دورغگو مرد ازش سوال کردند اسمت چیست گفت دهقان فداکار
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
نه بابا بیاد بیشتر کنید خوب کاری کردید خوشحالید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
ﻣﻤﻨﻮﻥ....ﺩﺳﺘﺘﻮﻥ ﺩﺭﺩ ﻧﻜﻨﻪ.....
M
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
زندگی رو واسه مردم سخت کردین!!!
M
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
زندگی سخت کردین!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
خوب تند و تند حقوق های خودتون رو زیادتر میکنین خدا برکتتون بده..علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
خوب تند و تند حقوق های خودتون رو زیادتر میکنین خدا برکتتون بده..علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
علی برکت الله
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر