کد خبر: ۷۱۶۵۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
کد خبر : ۷۱۶۵۶۸۴

رئیس کارگروه فرهنگی و تبلیغات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه، ترویج مصرف کالای ایرانی را وظیفه همگانی دانست و از همه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی خواست در راستای معرفی تولیدات داخلی اقدام کنند.

فرهنگ‌سازی مستمربرای نهادینه کردن مصرف کالای داخلی راهگشا استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  بهرام فاضلی ، یکی از مهمترین راهکار‌ها در راستای عدم گرایش مردم به سمت استفاده از کالا‌های قاچاق و خارجی را فرهنگ‌سازی دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی باید برای روی‌آوری مردم به مصرف کالای داخلی تلاش کنند.

او فرهنگ‌سازی مستمر را در راستای نهادینه کردن مصرف کالای داخلی موثر دانست و گفت: اقدام‌های فرهنگی کم هزینه و بهترین بازده را دارند اگرچه ممکن است مقداری زمان‌بر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، ورود کالای قاچاق به کشور را از چند جنبه به ضرر کشور دانست و گفت: یکی از مهمترین مضرات این کالا‌ها از رونق افتادن تولید داخلی، ورشکستگی واحد‌های تولیدی و تعطیلی آن‌ها است.

فاضلی، بیکار شدن شاغلان در این واحد‌ها را از دیگر تبعات استفاده از کالای قاچاق و خارجی دانست و تصریح کرد: رونق تولید داخلی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور از راه حمایت و مصرف کالای داخلی می‌گذرد.

او  با بیان اینکه امروز در کشور در بخش‌های مختلف کالا‌های با کیفیت و مرغوبی تولید می‌شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب بسیاری از مردم این کالا‌های تولید داخلی را نمی‌شناسند.

او بر معرفی کالا‌های تولید داخل کشور و استان کرمانشاه به شکل‌های مختلف در استان تاکید کرد و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب گروه‌های مختلف فرهنگی هنری برای استفاده از کالای تولید داخلی برنامه‌هایی اجرا کرده و به صورت مستمر نیز در دست اجرا دارد.

انتهای  پیام/ز

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر