کد خبر: ۷۱۶۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
کد خبر : ۷۱۶۶۱۳۱

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، در گفتگو با فارس از ثبت‌نام حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از استان برای طرح ملی مسکن خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،عبدالرضا غفوری معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از ثبت‌نام حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از استان برای طرح ملی مسکن خبر داد.

او گفت : ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۱۶ آذرماه همزمان با چهار استان دیگر در استان کرمانشاه شروع شد به علت محدودیت ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در این سامانه قائل شده بود و استقبال مردم، ظرفیت با توجه به تعداد اولیه که در نظر گرفته بودند بعد از یک ساعت، تکمیل و سایت بسته شد.

او به متقاضیانی که از ثبت‌نام جامانده‌اند، گفت: در آینده نزدیک بعد از پایش اولیه که اتفاق بیافتد متقاضیان واجدشرایط شناسایی می‌شود و احتمال تغییر در ظرفیت وجود دارد.

غفوری، از تمامی متقاضیان خواست بعد از اعلام مجدد به سامانه مسکن ملی به آدرس https://tem.mrud.ir/ وارد شوند و روند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین‌ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و به عبارتی فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است و سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهر‌های زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر