کد خبر: ۷۱۶۶۱۸۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر : ۷۱۶۶۱۸۵

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: رادار رصد هواشناسی این استان به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل امروز در نشست با فرماندار خلخال گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده رادار هواشناسی در سفر رییس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد که این رادار ۸۰ درصد استان را زیرپوشش قرار خواهد داد.

او با بیان اینکه برای راه‌اندازی رادار هواشناسی که در گرمی مغان احداث شده بیش از ۸۲ میلیارد ریال هزینه شده، افزود: با توجه به خرید تجهیزات این رادار در سال‌های گذشته و با توجه به تورم امروزی جامعه هزینه راه‌اندازی این رادار به قیمت روز ۴۵۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

محمدی اظهارداشت: بهره‌برداری از این رادار سبب می‌شود تا اردبیل نهمین استان کشور باشد که از این امکانات روز هواشناسی و تکنولوژی دریافت داده‌ها و پیش‌بینی هوا برخوردار است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل همچنین با اشاره به کارایی و ویژگی‌های این رادار هواشناسی تصریح‌کرد: اطلاع‌رسانی از سوی کارشناسان هواشناسی در زمینه شناخت پدیده‌های جوی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رادار بشمار می‌رود.

محمدی در مورد نقش پیش‌بینی‌های هواشناسی در بخش‌های مختلف بیان کرد: از مهم‌ترین بخش‌هایی که این پیش‌بینی‌ها در آن تاثیر اساسی دارد بخش کشاورزی بوده که با توصیه‌های لازم و به‌موقع به کشاورزان می‌توان خسارات ناشی از شرایط جوی را در این بخش به حداقل رساند که با توجه به این مهم انتظار می‌رود کشاورزان به این توصیه‌ها توجه جدی و اساسی داشته باشند.

او با بیان اینکه با راه‌اندازی این رادار امکان پیش‌بینی‌های جوی در میان و بلندمدت و نقطه‌ای در مناطق شمالی و مرکزی استان اردبیل امکان‌پذیر می‌شود، اظهارداشت: به علت کوهستانی بودن شهرستان خلخال این رادار قادر به پوشش هواشناسی منطقه جنوب استان نخواهد بود.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر