کد خبر: ۷۱۶۶۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
کد خبر : ۷۱۶۶۳۱۰

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نخستین بانک شیر مادر در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،دکتر قاسم میری علی آبادمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: نخستین بانک شیر مادر در سیستان و بلوچستان بزودی با هدف جمع‌آوری، غربالگری، آماده‌سازی، ذخیره‌سازی و توزیع شیر‌های اهدایی در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان راه‌اندازی می‌شود.

او اظهار داشت: این شیر‌ها از مادران اهدا کننده و کسانی که تمایل دارند در این امر خیر شرکت کنند دریافت و صرفا به تغذیه نوزادان نارس بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) که امکان تغذیه از شیر مادر خود را ندارند خواهد رسید.

او افزود: تا کنون ۱۰ بانک شیر مادر در سایر بیمارستان‌های کشور راه‌اندازی شده است و با توجه به بالا بودن نرخ تولد در سیستان و بلوچستان این مرکز با لحاظ مسائل پزشکی و بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز راه‌اندازی خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: استفاده نوزادان نارس از این شیوه مکمل تاثیر چشمگیری در سلامت و ماندگاری آنان دارد و با لحاظ مسائل شرعی و فقهی و با تائید و رضایت خانواده نوزادان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

او بیان کرد: استفاده از شیر خشک امکان شیوع بیماری‌های عفونی و در نتیجه مرگ و میر نوزاد نارس را افزایش می‌دهد و به همین دلیل راه‌اندازی بانک شیر مادر در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود.

علی آبادی ادامه داد: این شیر‌ها پس از پاستوریزه شدن توسط دستگاه‌های پیشرفته و انجام آزمایشات دقیق برای تغذیه نوزادان نارس استفاده می‌شود.

او گفت: اهداکنندگان شیر از بین مادران سالم انتخاب و از آنان آزمایشات کاملی برای اطمینان از سلامت جسمی و روانی و نداشتن بیماری هپاتیت، ایدز و یا مصرف دارو‌های خاص انجام می‌شود تا این شیر با طیب خاطر برای تغذیه نوزادان استفاده شود.

انتهای پیام/گ

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر