کد خبر: ۷۱۶۶۳۲۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
کد خبر : ۷۱۶۶۳۲۷
گروه : قم » قم
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم عنوان کرد؛

افراز گفت: در استان دو نیروگاه بزرگ خورشیدی داریم و چندین زمین در استان قم برای احداث نیروگاه‌های بزرگ خورشیدی واگذار شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،وحید افراز مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های برق خورشیدی در استان گفت: در استان قم دو نیروگاه بزرگ برق خورشیدی داریم که ظرفیت تولید آن‌ها به ۱۱ مگاوات می‌رسد.

افراز ادامه داد: چندین زمین در استان قم برای احداث نیروگاه‌های بزرگ خورشیدی واگذار شده است که سرمایه گذاران در صورت برطرف شدن مشکلات اقتصادی، اقدام به احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی در این زمین‌ها خواهند کرد، اکثر تجهیزات این نیروگاه‌ها وارداتی است.

افراز با اشاره به نصب سامانه‌های برق خورشیدی در منازل مددجویان کمیته امداد استان قم تصریح کرد: طی روز‌های آتی چهار سامانه برق خورشیدی پس از نصب در منازل مددجویان این نهاد وارد مدار می‌شود و برنامه ریزی برای نصب ۲۰ سامانه برق خورشیدی دیگر در منازل مددجویان کمیته امداد استان قم صورت گرفته است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم عنوان کرد: از مهرماه سال جاری ۳۰ درصد به قیمت خرید تضمینی برق خورشیدی از سرمایه گذاران افزوده شده است، البته هزینه احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی به دلیل وارداتی بودن تجهیزات با قیمت دلار رابطه مستقیم دارد.

افراز ادامه داد: بسیج در قالب برنامه‌ای با عنوان جهاد روشنایی به دنبال نصب سامانه‌های برق خورشیدی در تعدادی از منازل روستاییان استان قم است، اداره اوقاف استان قم هم برنامه نصب این سامانه‌ها را در ۱۸ بقعه متبرکه در استان در دستور کار دارد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم یادآورشد: حوزه علمیه برادران و حوزه علمیه خواهران به صورت جداگانه به دنبال نصب سامانه‌های برق خورشیدی در چند واحد آموزشی خود در استان هستند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر