کد خبر: ۷۱۶۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
کد خبر : ۷۱۶۶۴۳۸

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۴۵ تن کالا از استان صادر شده است که رشد ۳۰ درصدی را نشان میدهد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،گفت: یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۴۵ تن کالا توسط ۵۷ هزار و ۴۱۹ دستگاه کامیون در هشت ماهه سال جاری از طریق مرز‌های زمینی این استان صادر شد که افزایش ۳۰ درصدی هم در تناژ و هم در تعداد دستگاه را نشان می‌دهد.

ایوب کرد با بیان اینکه پایانه‌های مرزی این استان رویکرد صادرات‌گرا دارند، افزود: گاز مایع، میلگرد، هیدروکربن، حلال شیمیایی، قیر، سیمان، بنزین، تیرآهن و گازوئیل عمده کالا‌های صادر شده از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را تشکیل می‌دهند.

او ادامه داد: ۷۹۲ هزار و ۹۶۷ تن از مجموع کالا‌های صادراتی سیستان و بلوچستان در هشت ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میرجاوه و ۶۰۸ هزار و ۹۷۸ تن نیز سهم پایانه مرزی میلک می‌باشد.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: صادرات از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت رشد ۹۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است که این امر نشان از اهمیت آن پایانه و تاثیر مثبت سیاست‌های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.

 کرد با بیان اینکه واردات کالا از طریق پایانه‌های مرزی در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است، بیان کرد: ۹۸ هزار و ۶۵۰ تن کالا در این مدت از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه وارد استان شده است.

اوبا اشاره به رشد ۱۶ درصدی عملکرد کلی پایانه‌های مرزی زمینی رسمی میلک و میرجاوه و بندر چابهار در بخش‌های صادرات، واردات و ترانزیت در این مدت گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب پایانه‌های مرزی این استان به لحاظ همجواری با کشور‌های افغانستان و پاکستان و مرز گسترده آبی در کرانه اقیانوس هند، قابلیت‌های اقتصادی مطلوبی را در بازرگانی ملی و صنعت حمل و نقل ایجاد کرده است که مواردی همچون کاهش هزینه و زمان حمل، گسترش تجارت ایران با کشور‌های همسایه و منطقه و نیز توسعه اقتصاد ملی و محلی، از جمله مزایای آن‌ها بشمار می‌رود.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۶۳۹ هزار و ۲۰ نفر مسافر در هشت ماهه سال جاری از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۴۵۴ هزار و ۱۶۹ مسافر، افزایش ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد.

او در پایان تریح  کرد: با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی اعم از تردد مسافر و جابجایی انواع کالا یکی از شاخص‌های اصلی در برقراری ارتباط موثر بین کشور‌های همجوار محسوب شده و نیز فرصت اقتصادی مطلوبی برای مرزنشینان فراهم می‌آورد، از این رو توسعه و بهسازی پایانه‌های مرزی در اولویت این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام/گ

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر