کد خبر: ۷۱۶۷۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۷۱۷۹
دبیر کمیته اجرایی ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی ترانسفورماتور:

آقایی‌فر گفت: حداقل برای بهره برداری از ترانسفورماتور‌های فرسوده چیزی بالغ بر یک میلیارد دلار هزینه نیاز است که در شرایط فعلی اقتصاد کشور تامین این نقدینگی بسیار مشکل است.

یک میلیارد دلار هزینه فرسودگی ترانسفورماتور‌های فرسوده استبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، آرش آقایی‌فر دبیر کمیته اجرایی ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی ترانسفورماتور گفت: ترانسفورماتور به عنوان گلوگاه شبکه برق رسانی اهمیتی بیش از پیش یافته است و افزایش سن ناوگان ترانسفورماتور‌های مورد بهره برداری، رشد نرخ وقوع خطا، بیشتر شدن میانگین بارگیری از ترانسفورماتور‌ها به ویژه در فصل تابستان جهش قیمتی و ... همگی از عواملی است که لزوم توجه بیشتر به این تجهیز حیاتی صنعت برق را توجیه می‌کنند.

دبیر کمیته اجرایی ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی ترانسفورماتور ادامه داد: گرچه شرکت‌هایی مختلف بهره بردار ترانسفورماتور اعم از نیروگاه‌های برق‌های منطقه‌ای، شرکت‌های توزیع و صنایع مختلف اقدامات بسیار خوبی برای پایش وضعیت و مدیریت ریسک ناوگان ترانسفورماتور‌ها انجام داده‌اند که بیشتر این اقدامات پراکنده بوده و تجربیات حاصل از این فعالیت‌ها به صورت یک‌پارچه و ملی تدوین نشده است.

آقایی‌فر تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این کنفرانس نیز به اشتراک گذاری تجربیات حاصل از بهره برداری ترانسفورماتور‌های توزیع و قدرت بین شرکت‌های مختلف داخل و خارج از وزارت نیرو می‌باشد بدین شکل می‌توان به تدوین یک برنامه جامع برای بهره برداری بهینه از این سرمایه ملی امید داشت.
بیشتر بخوانید: اولویت ارائه کنتور هوشمند برق کدام حوزه‌ها هستند؟

او بیان کرد: در عین حال برای جلوگیری از کاهش قابلیت اطمینان شبکه، تعویض حداقل ۱۰ درصد از ترانسفورماتور‌های مورد بهره برداری که فرسوده محسوب می‌شوند، گریز ناپذیر است که هزینه این جایگزینی بیشتر از ۱ میلیارد دلار محاسبه می‌شود.

دبیر کمیته اجرایی ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی ترانسفورماتور گفت: شرایط فعلی اقتصاد کشور، تامین نقدینگی ۱ میلیارد دلار بسیار مشکل است و تعامل همه جانبه میان شرکت‌های تابع وزارت نیرو و سازندگان داخلی ترانسفورماتور را می‌طلبد.

آقایی فر ادامه داد: برگزاری این کنفرانس در وزارت نیرو و حضور تمامی تولید کنندگان داخلی ترانسفورماتور در این رویداد موقعیت مناسبی برای افزایش تعامل و همکاری میان دولت و سازندگان است.

او گفت: از مجموع مقالات ارائه شده به دبیر خانه ششمین کنفرانس بین المللی ترانسفورماتور پس از داوری‌های صورت گرفته توسط کمیته علمی ۳۰ مقاله جهت ارائه شفاهی و چاپ پذیرفته شد، در نمایشگاه جانبی کنفرانس نیز ۲۱ شرکت داخلی ازجمله سازندگان داخلی ترانسفورماتور‌های توزیع و قدرت، آخرین دستاورد‌های خود را در این صنعت به نمایش می‌گذارند.

دبیر کمیته اجرایی ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی ترانسفورماتور اضافه کرد: امیدواریم این کمیته بتواند با اقدامی مناسب و خدمتی شایسته در جهت صنعت برق کشور حرکت کند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر