کد خبر: ۷۱۶۷۲۱۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
کد خبر : ۷۱۶۷۲۱۳
گروه : قم » قم
آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد؛

آیت الله علوی گرگانی گفت:چند هزار رسانه در دنیا در حال منفی‌بافی و مقابله با روحانیت هستند و این موضوع سبب می‌شود چهره روحانیت تخریب شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار اعضای دفتر حفظ و نشر آثار دفتر مقام معظم رهبری در قم گفت:اقدام شما درزمینهٔ ترویج آثار رهبری بسیار قابل‌تقدیر و تشکر است.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلامی عنوان کرد: هنگامی‌که انسان مطالب خوب را به قلم بیاورد رحمت خداوند شامل حال وی می‌شود، خداوند به این موضوع علاقه دارد هنگامی‌که در کنار یکدیگر هستیم درباره بزرگان دینی صحبت کنیم.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد:اگر درباره اقدامات علمی بزرگان دینی صحبت و به آن توجه شود آیندگان از جایگاه علمی این عزیزان مطلع می‌شوند و جامعه متوجه می‌شود که علمای دینی چه زحمات زیادی کشیدند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: علمای زیادی در حوزه علمیه وجود دارد، ولی جامعه آن‌ها را نمی‌شناسد، حوزه علمیه باید فضائل این علما را بیان کند و طلاب و جامعه از آن باخبر شوند.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: باید درباره شخصیت‌های علمی و معنوی علما صحبت شود تا جامعه آن‌ها را بشناسند و اینکه چه اقدامات و زحماتی کشیدند، مرحوم شیخ مرتضی انصاری و میرزای شیرازی درگذشته ازجمله علمایی بودند که دارای وزنه و جایگاه خاصی بودند.

مرجع تقلید شیعیان با تقدیر از فعالیت‌های اعضای دفتر حفظ و نشر آثار دفتر مقام معظم رهبری در قم بیان کرد: اقدام بسیار خوبی است که آثار رهبری را جمع‌آوری می‌کنید و باید آن را در جامعه ترویج دهید تا مقام معظم رهبری را بشناسند و حق ایشان را به‌خوبی ادا کنند.

او تصریح کرد: چند هزار رسانه در دنیا در حال منفی‌بافی و مقابله با روحانیت هستند و متأسفانه برخی از مردم اطلاعات چندانی ندارند و این موضوع سبب می‌شود چهره روحانیت تخریب شود، برخی از مردم در جهالت هستند و باید آن‌ها را آگاه کرد، مهم‌ترین هدف سیدالشهدا (ع) از قیام عاشورا روشنگری جامعه و مقابله با جهالت بود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به حضور در حرم امام رضا (ع) و دیدار با رهبر معظم انقلاب یادآورشد:مقام معظم رهبری دارای روح تواضع عجیبی است و علی‌رغم اینکه دارای جایگاه علمی بسیار بالایی هستند و در مسند مرجعیت و رهبری قرار دارد، ولی دارای تواضع بی‌نظیری هستند که سبب افتخارمان است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر