کد خبر: ۷۱۶۷۲۳۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد خبر : ۷۱۶۷۲۳۱
گروه : همدان » همدان

رئیس ستاد انتخابات استان همدان از ثبت نام ۴۳۸ نفر و رشد ۴۸ درصدی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

رشد  ۴۸ درصدی داوطلبان انتخابات مجلسبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  مصطفی آزادبخت رئیس ستاد انتخابات استان همدان با اشاره به آمار نهایی ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان گفت: شمار داوطلبان در استان همدان ۴۸ درصد رشد داشته است.

او  با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی شمار داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در استان همدان به تعداد داوطلبان ۳ دوره آخر انتخابات مجلس در استان همدان اشاره کرد و گفت: در دوره نهم ۱۳۳ نفر، دوره دهم ۲۹۶ نفر و دوره یازدهم ۴۳۸ نفر به عنوان داوطلب ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان مصطفی گفت: با نهایی شدن ثبت نام ۱۸ نفر دیگر از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس در استان همدان، تعداد داوطلبان ثبت‌نام قطعی شده تا ۱۸ آذرماه به ۴۳۸ نفر رسید.

آزاد بخت افزود: با افزایش این تعداد، شمار داوطلبان دوره یازدهم در استان همدان نسبت به ۲۹۶ نفر داوطلب دوره دهم افزایش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد و این در حالی است که داوطلبان دوره یازدهم نسبت به دوره نهم (۱۳۳ نفر) با رشد ۳۳۰ درصدی مواجه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با تاکید بر اینکه تعداد داوطلبان دوره یازدهم نسبت به دوره گذشته (دهم) با افزایش چشمگیری مواجه است، گفت: این افزایش در حوزه انتخابیه همدان و فامنین ۵۷ درصد، در حوزه بهار و کبودر آهنگ ۶۳ درصد، رزن و در گزین ۵۹ درصد، اسد آباد ۶۱ درصد و نهاوند ۶۹ درصد بوده است.

آزادبخت گفت: تعداد ثبت‌نام داوطلبان نشان می‌دهد میزان استقبال در استان همدان برای هر کرسی نمایندگی قریب به ۴۹ نفر بوده که این آمار بر استقبال خوب داوطلبان در استان صحه می‌گذارد.

او بیان کرد: میزان استقبال در حوزه‌های مختلف انتخابیه در استان همدان برای هر کرسی نمایندگی در همدان و فامنین ۷۲ نفر برای هر کرسی، ملایر ۳۸ نفر، نهاوند ۴۴ نفر، بهار و کبودرآهنگ ۶۳ نفر، رزن و درگزین ۴۵ نفر، اسداباد ۳۵ نفر و تویسرکان ۳۱ نفر است.

انتهای پیام/د.ا

منبع: مهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر