کد خبر: ۷۱۶۷۶۲۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
کد خبر : ۷۱۶۷۶۲۴
گروه : بوشهر » بوشهر

شکارچی غیر مجاز آهو در منطقه حفاظت شده‌ مُند استان بوشهر به یک سال حبس محکوم شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:  شکارچی غیر مجاز آهو در منطقه حفاظت شده‌مند استان بوشهر به یک سال حبس و پرداخت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شد.

فرهاد قلی نژاد افزود: هر گونه شکار و صید بدون مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است و شکار بدون پروانه و مجوز، مشمول پرداخت خسارت گونه‌های جانوری و مجازات‌های مقرر در قانون شکار و صید است.

او ادامه داد:  آهو به استناد مصوبه ۱۶۸ شورای عالی حفاظت محیط زیست مورخ ۱۳۷۸ راجع به تعیین گونه‌های جانوران وحشی مشمول قانون شکار و صید و طبقه بندی آن‌ها جزو گونه‌های حمایت شده و حفاظت شده است و شکار غیر مجاز آن‌ از جنبه کیفری مشمول مجازات مندرج در بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷ است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: از جنبه حقوقی، زیان ناشی از جرم شکار آهو به استناد مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی حفاظت محیط زیست مصوب ۱۳۹۴ مبلغ صد میلیون ریال است.

قلی نژاد گفت: بر اساس ماده‌۱۲ قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات ۱۳۹۷ - هر کس مرتکب اعمال زیر شود به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا به جزای نقدی از ۳۰ میلیون تا ۵۰ میلیون ریال محکوم می‌شود:
الف‌ـ شکار و صید جانوران وحشی حمایت شده بدون داشتن پروانه ویژه‌،
ب‌ـ شکار و صید در مناطق حفاظت شده و پناهگاه‌های حیات وحش بدون تحصیل پروانه ویژه و صید غیرمجاز در رودخانه‌های حفاظت شده‌،
ج‌ـ از بین بردن رستنی‌ها و تعلیف و تخریب در پارکهای ملی و آثار طبیعی ملی و هر گونه تجاوز و فعالیت غیر مجاز در این گونه مناطق‌،
دـ آلوده کردن آب رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و تالابهای حفاظت شده، چشمه‌ها و آبشخور‌ها به موادی که باعث آلودگی آب و از بین رفتن آبزیان شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر