کد خبر: ۷۱۶۷۸۱۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
کد خبر : ۷۱۶۷۸۱۹
گروه : قم » قم
سردار مومنی در دیدار با آیت الله نوری همدانی مطرح کرد؛

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت:امسال کشفیات مواد مخدر نسبت به پارسال ۱۷ درصد افزایش‌یافته است.

افزایش ۱۷ درصدی کشفیات مواد مخدر / ضربات سنگینی به باندهای مواد مخدر وارد شده استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،اسکندر مومنی،دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر روز سه‌شنبه در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: ضربه‌های سنگینی به باندهای بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر و بنیان‌های اقتصادی آن‌ها در کشور واردشده است.

او افزود: ۷۴ درصد مواد مخدر کشف‌شده در یک سال اخیر در استان‌های شرقی کشور بوده که بخش زیادی از این کشفیات با کار اطلاعاتی دقیق انجام‌شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر است که در این زمینه برخی خلاء‌های قانونی در کشور وجود دارد که حل این خلاء‌ها ضروری است.

مومنی  بابیان اینکه باید همه اموال قاچاقچیان کلان مواد مخدر مصادره شود گفت: مصادره اموال قاچاقچیان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته و این موجب شده تا این افراد فرصت دوباره ساماندهی باند‌های مواد مخدر را نداشته باشند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بابیان اینکه درمان اعتیاد بسیار سخت و این بلای خانمان‌سوز سرمنشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است افزود: استفاده از همه ظرفیت‌های پیشگیری در کشور ازجمله استفاده از حوزه‌های علمیه، نهاد‌های فرهنگ‌ساز و آموزش‌وپرورش در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرارگرفته است.

او با تاکید بر اینکه مواد مخدر ریشه ۵۵ درصد طلاق‌ها و عامل مستقیم و غیرمستقیم ۷۰ درصد زندانیان کشور است، گفت: ۵.۴ درصد از جامعه فعال کشور مصرف مستمر مواد مخدر دارند که این آمار در قم نصف میانگین کشوری است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بابیان اینکه تمام شاخص‌های اعتیاد در قم از میانگین کشوری پایین‌تر است، ادامه داد: دشمن کار‌های هدفمندی در حوزه اعتیاد جوانان و نوجوانان و کاهش میانگین سنی معتادان در قم انجام داده است که در این زمینه نیز برنامه‌ریزی لازم برای مقابله با این موضوع انجام‌شده است.

مومنی تاکید کرد: کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت سال گذشته ۱۷ درصد افزایش‌یافته، ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر بیشتر شده، درگیری با اشرار افزایش‌یافته و شهدای مقابله با مواد مخدر نیروی انتظامی در سال جاری ۸۰ درصد کاهش‌یافته است.

او ادامه داد: با هماهنگی خوب میان دستگاه‌های مختلف، بخش زیادی از معتادان متجاهر از سطح شهر‌های کشور جمع‌آوری و در اردوگاه‌های ترک اعتیاد ساماندهی شده‌اند.

مومنی مهارت‌آموزی به معتادان را ازجمله برنامه‌های این ستاد دانست و گفت: پس از سم‌زدایی از معتادان در اردوگاه‌های ترک اعتیاد، مهارت‌آموزی به آن‌ها برنامه‌ریزی‌شده تا زمینه برای اشتغال و بازگشت آن‌ها به جامعه فراهم شود.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر