کد خبر: ۷۱۶۷۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
کد خبر : ۷۱۶۷۹۲۸
حاج رضا بکایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

حاج رضا بکایی مناجات خوان، به تمجید از شخصیت و صدای مرحوم موسوی قهار مداح اهل بیت (ع) پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح سه شنبه ۱۹ آذر ماه پیکر مرحوم سیدقاسم موسوی قهار از جلوی خانه مداحان به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تشییع شد. بسیاری از مداحان اهل بیت (ع) در این مراسم حضور داشتند و زیر تابوت این مناجات خوان و مداح اهل بیت (ع) را گرفتند. یکی از حاضران در مراسم، حاج رضا بکایی بود. کسی که خود سال هاست مناجات می‌خواند و با نجوای سحرگاهان ماه مبارک رمضان بیگانه نیست. در حاشیه مراسم تشییع با این مداح اهل بیت (ع) گفت‌وگو کردیم.


بیشتر بخوانید: پیکر مرحوم موسوی‌قهار بر دوش مداحان اهل بیت (ع) تشییع شد/ صدایی که همیشه ماندگار می ماند


وی به خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: مرحوم موسوی قهار توانمندی فراوانی در خواندن دعا داشت. وی واقعاً دعا را خوب، درست و با حس می‌خواند. با دعا ارتباط می‌گرفت و به همین دلیل مناجاتش تاثیرگذار بود. مخاطب واقعاً از دعایی که وی می‌خواند، استفاده می‌کرد. در کنار این توانمندی دو شاخصه بسیار مهم داشت که سبب نفوذ کلام و تاثیرگذاری دو چندان وی می‌شد؛ یکی اخلاص بود که سبب خود ساختگی و توکل به پروردگار در مرحوم موسوی قهار شد و دوم ادب استاد موسوی قهار بود.

صحبت های حاج رضا بکایی درباره مرحوم موسوی قهار

رضا بکایی ادامه داد: کسی که از حوزه معارف بهره ببرد، خروجی اش می‌شود یک انسان مودب و با اخلاص مانند استاد موسوی قهار؛ رمز ماندگاری موسوی قهار همین بود. وقتی دعا می‌خواند برای مردم و دوربین نمی‌خواند؛ وقتی در محضر مقام معظم رهبری دعا می‌خواند، چنان حس می‌گرفت که مجلس را متحول می‌کرد. رمز موفقیت و نفوذ مرحوم موسوی در این بود که به آنچه می‌گفت، پایبند بود.

مهارت فراوان موسوی قهار در مناجات خوانی از زبان رضا بکایی

این مناجات خوان در پایان اضافه کرد: من آثار زیادی از ایشان شنیدم. هیچگاه ندیده بودم که جایی دعا را غلط بخوانند؛ این خیلی مهم است که مناجات خوان به حدی قوی باشد که ذره‌ای ایراد در کار او دیده نشود. موسوی قهار خلأ دعاخوانی بعد از انقلاب را جبران کرد. وی به تنهایی توانست، نیاز معنوی مردم در حوزه دعا و مناجات را مرتفع کند. مردم با صدا و دعای سحر مناجات‌های این استاد گرانقدر، سفره سحر را پهن می‌کردند و بهره معنوی می‌بردند. امیدواریم امشب سر سفره اجدادشان از برکات آن بزرگواران بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر