کد خبر: ۷۱۶۸۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۸۳۹۵

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از تعلیق آموزش نظامیان سعودی در آمریکا در پی حادثه تیراندازی اخیر در فلوریدا خبر داد.

پنتاگون آموزش همه نظامیان سعودی در خاک آمریکا را به حال تعلیق درآوردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آموزش همه نظامیان سعودی در خاک آمریکا را به حال تعلیق درآورد.

«ویوید نورکوئیست» معاون وزیر دفاع آمریکا دستور تکمیل شدن روند بررسی سیاست‌های مرتبط با تعیین صلاحیت دانشجویان خارجی را ظرف ده روز صادر کرد.

تعلیق آموزش عملیاتی شامل همه اعضای ارتش عربستان سعودی می‌شود که در حال حاضر در حال دیدن آموزش در آمریکا هستند.

یک مقام پنتاگون گفت: افرادی که خلبان هستند دیگر اجازه پرواز نخواهند داشت.

مقامات پنتاگون اعلام کردند بررسی‌های امنیتی با همکاری دولت عربستان سعودی در حال انجام شدن است. آن‌ها اعلام کردند بررسی سیاست شامل همه دانشجویان نظامی خارجی می‌شود، اما تعلیق آموزش عملیاتی تنها در ارتباط با دانشجویان سعودی است.

مقامات پنتاگون اعلام نکردند در حال حاضر چه تعداد از سعودی‌ها در حال دیدن آموزش نظامی در آمریکا هستند، اما آن‌ها گفتند تعداد کلی دانشجویان نظامی خارجی در آمریکا بین پنج تا پنج هزار و ۱۰۰ نفر است.

عصر روز جمعه یک جوان سعودی تحت آموزش نظامی به نام «محمد سعید الشمرانی» در فلوریدا در یک پایگاه هوایی متعلق به نیروی دریایی آمریکا اقدام به تیراندازی و قتل ۳ آمریکایی کرد. نیرو‌های امنیتی با شلیک گلوله این دانشجوی نظامی سعودی را از پای درآوردند.

پس از حادثه تیراندازی در پایگاه نظامی فلوریدا، مقامات آمریکایی از بازداشت ۱۷۵ افسر عربستان سعودی تحت آموزش در آمریکا خبر دادند.

روز یکشنبه نیز «مت گیتس» عضو مجلس نمایندگان و سناتور لیندسی گراهام اعلام کردند پس از محرز شدن تروریستی بودن تیراندازی یک تبعه سعودی در پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا،  پنتاگون باید به طور موقت، آموزش نظامی سربازان سعودی را تعلیق کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر