کد خبر: ۷۱۶۸۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
کد خبر : ۷۱۶۸۸۶۶

با تصمیم هیأت اجرایی اتحادیه جهانی کشتی، نحوه اجرای فرآیند قرعه کشی مسابقات تغییر می‌کند.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در اجرای فرآیند قرعه کشی جدید برای مسابقات کشتی، از فناوری بلاکچین (Blockchain) برای اطمینان از تصادفی بودن نحوه چینش ورزشکاران در جداول قرعه کشی مسابقات استفاده خواهد شد. این سیستم که برای اولین بار و در راستای جنبش المپیک انجام می‌شود، توسط کمیته بین المللی المپیک مورد تصویب و تشویق قرار گرفته است.


بیشتر بخوانید:برگزاری جام جهانی کشتی با شیوه جدید/ کاهش تعداد تیم‌های شرکت کننده


سباستین گونات مدیر فناوری اطلاعات اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: ما همیشه در تلاش هستیم که عملیات قرعه کشی را بهبود بخشیم و در راستای شفافیت کامل در روند اجرای کار حرکت می‌کنیم. خوشحالم که می‌توانیم بلاکچین را معرفی کنیم، زیرا این کار موجب صرفه جویی در زمان قرعه کشی و اطمینان از تصادفی بودن کامل آن می‌شود.

وی ادامه داد: این قرعه کشی فقط برای یک بار برای هر رشته انجام می‌شود (در تمامی اوزان) و ورزشکاران، مربیان و هواداران می‌توانند سه روز پیش از مسابقات برخی از جداول را مشاهده کنند.

ژان دانیل ری مدیر ورزش اتحادیه جهانی کشتی در مورد نحوه جدید قرعه کشی تصریح کرد: این یک گام بزرگ برای ما محسوب می‌شود، زیرا به مربیان این دسترسی را می‌دهد که از قبل حریفان کشتی گیران خود را بشناسند تا روند آماده سازی آن‌ها را بهتر انجام دهند. روند اجرای کار همیشه در دست بررسی است و این تغییرات نشان می‌دهد که ما آماده انطباق با نیاز مربیان، ورزشکاران و هواداران خود هستیم.

وی افزود: در آغاز مسابقات هر رشته یک جلسه فنی برگزار می‌شود، در حالی که پیش از این قبل از شروع مسابقات یک جلسه فنی برگزار می‌شد و شرکت در این جلسه همچنان الزامی است.

اتحادیه جهانی تصمیم گرفته است که برای مسابقات انتخابی المپیک در قاره اروپا و رقابت‌های انتخابی المپیک در سطح جهان فقط یک بار قرعه کشی را انجام دهد (برای کل مسابقات) و در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ نیز قرعه کشی برای هر روز از مسابقات انجام خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

معرفی پهلوان سال کشور در جام تختی

کرمانشاه و شیراز میزبان مسابقات کشتی جام تختی در سال ۲۰۲۰


انتهای پیام/

تصمیم جدید مسئولان اتحادیه جهانی کشتی برای قرعه کشتی مسابقات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر