کد خبر: ۷۱۶۸۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کد خبر : ۷۱۶۸۹۲۷
همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها میان الیزه و کاخ سفید

پاریس قصد دارد طی ۶ ماه آتی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه راه حل‌هایی ارائه دهد.

فرانسه به دنبال دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل ازخبرگزاری اسپوتنیک، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، در سفر به مسکو تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا را محکوم کرد. این تحریم‌ها مانع از آن می‌شود که بانک‌های فرانسوی که منافعی در آمریکا دارند تامین مالی طرح‌هایی در روسیه یا طرح‌های مشترک فرانسه و روسیه را برعهده بگیرند.

او در دیدار با ماکسیم اورشکین گفت: ما مهلتی شش ماهه برای یافتن راه حلی قابل قبول، ابتکار و مطابق با قوانین بین‌الملل تعیین می‌کنیم. 

این وزیر فرانسوی وعده داد که در مورد این موضوع با وزیر اقتصاد روسیه در جریان نشست اقتصادی داووس در ماه ژانویه گفتگو کند و طی شش ماه آینده به روسیه بازگردد.

لومر با ابراز تاسف از اینکه در حال حاضر طرح‌های بزرگ به دلیل تحریم‌های آمریکا به مشکلات مالی برخورد می‌کنند، گفت: ما باید روسیه را در اروپا مستقر کنیم و فرانسه باید کشوری اروپایی باشد که چنین کاری می‌کند. مکرون در حوزه مسائل راهبردی روسیه را برگزیند و ما می‌خواهیم این مسئله در حوزه اقتصادی هم محقق شود. 

او بدون اشاره به ماهیت راه حلی که به آن اشاره کرد، استفاده از ساز و کار مبادلاتی نظیر اینستکس را که اروپایی‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران با اجتناب از به کارگیری دلار به کار گرفته بودند رد کرد و گفت این سازوکار نتیجه چندانی ندارد.

این تصمیم فرانسه همزمان با تهدید آمریکا به افزایش تعرفه کالاهای وارداتی فرانسه اتخاذ می‌شود. پیش از این وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد اگر آمریکا برای کالا‌های فرانسوی مالیات وضع کند، پاریس از این کشور به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر