کد خبر: ۷۱۶۸۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد خبر : ۷۱۶۸۹۶۵

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از ادامه عملیات اجرایی طرح احداث بزرگراه میرجاوه ـ زاهدان ـ بم خبر داد.

ادامه عملیات اجرایی طرح احداث بزرگراه میرجاوه ـ زاهدان ـ بمبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، روابط عمومی راه وشهرسازی ؛ عطا الله اکبری مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت  : محور زاهدان ـ بم از محور‌های شریانی و پر تردد استان است که احداث آن در اولویت اول طرح است و تکمیل آن باعث کاهش چشمگیر تصادفات و کاهش زمان سفر و صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد.

او افزود: طول این پروژه ۲۹۸ کیلومتر شامل محور زاهدان ـ بم به طول ۱۸۶ کیلومتر، کمربندی زاهدان بطول ۲۸ کیلومتر و محور زاهدان ـ میرجاوه بطول ۸۴ کیلومتر است.

این مسؤول ادامه داد: در حال حاضر ۳ قطعه به طول ۱۰۲ کیلومتر از زاهدان به سمت بم در حال احداث است که ۴۱ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و سایر قطعات تا انتهای حوزه استحفاظی به سمت بم مطالعه شده است و نیز کمربندی زاهدان و محور زاهدان ـ میرجاوه در دست مطالعه است.

اکبری سال شروع این طرح را ۱۳۸۷ عنوان کرد و گفت: قطعه یک سال ۸۷ و قطعات ۲ و ۳ در سال ۸۹ آغاز شده است.

او  با بیان اینکه تعداد قطعات این طرح، ۹ قطعه است گفت: هم اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح ۲۷ درصد است که و تا پایان سال ۹۷، ۷/۹۸۱ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اعتبار مورد نیاز برای اتمام این طرح را ۷۳۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: امسال ۳۵/۹۱ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح مصوب شده است در حالیکه ۱۶۰ میلیارد ریال فقط مطالبات پیمانکاران است.

این مسؤول ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده و علی رغم کمبود شدید اعتبارات تا پایان سال جاری ۲۸ تا ۳۰ کیلومتر دیگر از محور به بهره برداری خواهد رسید که در این صورت ۷۰ کیلومتر از زاهدان تا نصرت آباد بصورت بزرگراهی مورد استفاده قرارر خواهد گرفت و باقیمانده تا شهر نصرت آباد ۳۲ کیلومتر می‌باشد که در سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

اکبری ابراز امیدواری کرد در صورت تقویت منابع اعتبار تا پایان سال ۱۳۹۹ قطعه ۳ بطول ۱۰۳ کیلومتر از زاهدان تا نصرت آباد بصورت بزرگراه مورد بهره برداری قرار گیرد، ایشان این مهم را از اولویت‌های حوزه مأموریت خود برشمردند.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر