کد خبر: ۷۱۷۰۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد خبر : ۷۱۷۰۰۵۲

نیرو‌های امنیتی عراق با کمک تظاهرکنندگان مسالمت‌جو عملیات پاکسازی و تمیز کردن خیابان الرشید بغداد را کامل کردند.

آرامش به خیابان الرشید بغداد بازگشت/ همکاری نیروهای امنیتی و مردم در پاکسازی این منطقهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، نیرو‌های امنیتی عراق به همراه مردم عملیات پاکسازی خیابان الرشید بغداد را اجرا کردند.  تظاهرکنندگان از همکاری دستگاه امنیتی در این زمینه تشکر و اقدامات خرابکاران را در به آتش کشیدن خیابان‌ها و تخریب اموال عمومی مردم محکوم کردند.

یکی از تظاهرکنندگان در مصاحبه با خبرنگار العراقیه گفت: «این کمپین را ما و نیرو‌های ارتش که برادران ما هستند تشکیل دادیم. ما با نیرو‌های ارتش همکاری داریم؛ نه درگیری و تیراندازی وجود دارد و نه سخنی در این زمینه به میان می‌آید. ما دیشب با نیرو‌های ارتش در همین خیابان فوتبال بازی کردیم. هم اکنون نیز شما مشاهده می‌کنید ما اینجا نشسته ایم و هیچ مشکلی با هم نداریم. تنها برخی افراد نفوذی و خرابکار وجود دارند که اقدامات خرابکارانه انجام می‌دهند. ما در اینجا همه مسالمت جو هستیم. ما نمی‌گذاریم افراد خرابکار درمیانمان باشند، اما نمی‌دانیم از کجا این نفوذی‌ها به مناطق مختلف نفوذ می‌کنند. ما حتی کمیته‌های بازرسی تشکیل دادیم و در خیابان‌ها ایستگاه‌های بازرسی ایجاد کردیم. هیچ درگیری هم با یکدیگر نداریم».

یکی دیگر از شهروندان عراقی نیز گفت: «ما در این منطقه هیچ مشکلی نداریم. ما و نیرو‌های ارتش همانند دو برادر هستیم؛ ما همه مسالمت جو هستیم. ما تنها از یک چیز حمایت می‌کنیم و آن پرچم عراق است و غیر از پرچم عراق چیز دیگری نداریم. شما با چشم خود مشاهده می‌کنید که در حال تمیز کردن خیابان‌ها و پاکسازی آن هستیم. شما همچنین می‌بینید که این خیابان تمیز شده است و هیچ مشکلی در آن نیز وجود ندارد. حتی شب گذشته ساعت دوازده یا یک نیمه شب بود که با هم فوتبال بازی کردیم. اما برخی افراد نفوذی می‌آیند و وارد مردم می‌شوند. یکی از غریبه‌ها هم مواد مشکوکی داشت. ما او را از خود راندیم و به او گفتیم حق نداری به این منطقه وارد شوی».

محمد العیدانی در گزارشی زنده از میدان التحریر بغداد گفت: این گفتگو‌ها بهترین نشانه برای دوربین شبکه العراقیه است؛ زیرا این شبکه با تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در میدان التحریر و خیابان الرشید مصاحبه کرد. آن‌ها تمایل دارند تظاهرات خود را مسالمت آمیز برگزار کنند. بسیاری از تظاهرکنندگان مسالمت جو در میدان التحریر اعلام کردند باید تظاهرات مسالمت آمیز برگزار شود و باید مسالمت آمیز بودن این تظاهرات را حفظ کنیم و از تحرکات برخی از افراد نفوذی در میان تظاهرکنندگان جلوگیری کنیم. نزدیک ما تعداد زیادی از تظاهرکنندگان وجود دارند که شعار و سرود‌های ملی سر می‌دهند. شعار‌هایی که در آن اجرای اصلاحات درخواست می‌شود. همچنین در این شعار‌ها بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات و درگیر نشدن با نیرو‌های امنیتی تاکید شده است؛ به ویژه اینکه در ساعت‌های گذشته محله‌های خیابان الرشید از جمله منطقه حافظ القاضی تمیز و زباله‌ها برداشته شد. این اقدامات بدان معنی است که مغازه داران می‌توانند مغازه‌های خود را دوباره باز کنند زیرا اغتشاشات به پایان رسیده است. 

عراق اخیرا صحنه اعتراضات مردمی بود که در این میان برخی سعی کردند با به آشوب کشاندن اعتراضات مسالمت‌آمیز این کشور را درگیر بحرانی فراگیر کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر