کد خبر: ۷۱۷۰۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
کد خبر : ۷۱۷۰۱۶۰
در هشت ماهه نخست سال جاری؛

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری ۲۵ هزار و ۹۶۳ فقره شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

مهرآور مدیرکل ثبت  احوال خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،با بیان اینکه از تیرماه ۸۹ که طرح صدور شناسنامه مکانیزه صادر شده است، گفت: در این مدت ۳۱۷ هزار و ۳۷۱ فقره شناسنامه مکانیزه صادر شده که ادارات بیرجند با ۲۸ درصد، شهرستان‌های طبس ۱۲.۳ درصد و قاینات ۱۲ درصد بیشترین آمار متقاضیان برای صدور شناسنامه مکانیزه بوده اند.

او افزود: از ابتدای طرح صدور کارت ملی هوشمند تا هفت پایان مهرماه امسال، ۵۲۴ هزار کارت ملی هوشمند صادر و در هفت ماه اول سال هم ۳۰ هزار و ۲۵۳ مورد ملی هوشمند صادر شده است.

مهرآور عنوان کرد: در هفت ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۳۳۸ واقعه ولادت ثبت شده که از این تعداد چهار هزار و ۸۶۷ واقعه ولادت پسر و چهار هزار و ۵۷۰ نوزاد دختر در این مدت متولد شده است.

مدیرکل ثبت و احوال خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد شش هزار و ۲۳۱ مورد شهری و سه هزار و ۱۰۷ واقعه ولادت روستایی ثبت شده است.

او  با بیان اینکه به ازای هر ۱۰۰ دختر در خراسان جنوبی ۱۰۴ پسر متولد شده است، گفت: به متوسط روزانه ۴۳.۲ واقعه ولادت و در هر ساعت ۱.۸ واقعه ولادت در استان ثبت شده است.

مهرآور بیان کرد: تا پایان مهرماه سال جاری دو هزار و ۲۸۱ واقعه وفات ثبت شده که از این تعداد یک هزار و ۲۵۰ واقعه فوت مردان و یک هزار و ۲۲ نفر واقعه فوت زنان بوده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی بیان کرد: طی هفت ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۹۰۴ واقعه ازدواج ثبت شده که متوسط سن آقایان در ازدواج ۲۷ سال و خانم‌ها ۲۲.۱ سال بوده است، همچنین در این مدت ۷۹۷ مورد طلاق ثبت شده است.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر