کد خبر: ۷۱۷۰۱۹۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
کد خبر : ۷۱۷۰۱۹۳

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: شرایط جوی مانع از افتتاح بزرگترین پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کشور در جاده خلخال - اسالم خلخال شد.

پایگاه هلال احمربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، رامین معبودی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: شرایط جوی و آب و هوایی حاکم بر خلخال مانع از افتتاح بزرگترین پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کشور در گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم خلخال شد.

معبودی افزود: پایگاه امداد نجات جاده‌ای و بین‌شهری الماس خلخال برابر با برنامه زمان‌بندی شده قرار بود قبل از فرارسیدن زمستان امسال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که شرایط آب و هوایی حاکم بر گردنه الماس و بارش برف و کولاک مانع شد.

او اظهارکرد: این پایگاه بزرگترین پایگاه جاده‌ای احداث شده جمعیت هلال احمر کشور در استان اردبیل است که با افتتاح آن در کنار فراهم شدن زمینه آسایش و رفاه امدادگران، سطح خدمات امدادی ارائه شده به مسافران جاده خلخال - اسالم و پونل بیشتر خواهد شد.

معبودی گفت: این پروژه با زیربنای ۸۸۰ مترمربع در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا با قابلیت مقابله با تندباد‌های با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر ساعت با سازه‌های با قدرت و مقاومت زیاد طراحی شده است.

او با بیان اینکه برای تامین اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه تلاش زیادی شده، تشریح کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای گردنه الماس خلخال ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده و ۳۰ میلیارد ریال و در مجموع ۳۷ میلیارد ریال تا زمان بهره‌برداری هزینه خواهد شد.

او از گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ترین گردنه استان اردبیل یاد کرد و گفت: با توجه به ضرورت احداث پایگاه با امکانات مناسب برای اسکان موقت و اضطراری مسافران در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک، احداث این پایگاه از گذشته مورد توجه جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود.

حجت‌الاسلام عبدالاحد بابایی، رییس جمعیت هلال احمر خلخال نیز در این بازدید گفت: احداث این پایگاه با هدف امدادرسانی به خودرو‌های عبوری جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تکمیل آن با تمام توان تلاش خواهد شد.

او افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در گردنه الماس از سال ۹۵ آغاز شده است.

او گفت: در حال حاضر ۱۹ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خلخال در پایگاه قدیمی گردنه الماس که بخشی از ساختمان راهدارخانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان است، مستقر هستند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر