کد خبر: ۷۱۷۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
کد خبر : ۷۱۷۱۰۰۳
برادر کمک داور خودکشی کرده لیگ برتری:

نجفی درباره وضعیت برادرش مهرداد نجفی کمک داور لیگ برتری کشورمان توضیحاتی را بیان کرد.

مهرداد در استوری اش ممبینی را به خدا واگذار کرد/ رئیس کمیته داوران تاکنون پیگیر حال برادرم نشده استبهنام نجفی، برادر مهرداد نجفی کمک داور لیگ برتری کشورمان که به تازگی اقدام به خودکشی کرده درباره آخرین وضعیت او در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: خدا را شکر مهرداد شب گذشته چشمانش را باز کرد و مجید، برادر بزرگ ترما را شناخت. البته با توجه به اینکه سطح هوشیاری اش بالا و پایین می‌شود، این شناخت لحظه‌ای بود. نسبت به بهبود مهرداد خیلی خوشبین هستیم و انشاالله با دعای خیر مردم حال او به سرعت بهتر شود.

او افزود: برادر من مجرد است و در زنجان تنها زندگی می‌کند. او مهندس معماری است. خوشبختانه شرایط مهرداد از لحاظ مالی بد نیست و ماشینی دارد که با یک راننده در بخش حمل و نقل یکی از یک شرکت‌های لبنی فعال است. برادر من اکنون در بیمارستان ولیعصر زنجان بستری است و نمی‌دانید در این سه روز چه کشیده ایم. پزشکان گفته اند تا روز آخر هیچ چیز مشخص نمی‌شود. شرایط مهرداد روز به روز بهتر می‌شود و امیدوار هستیم. دیگر سایر مسائل دست خدا است.

او درباره دلیل اصلی این خودکشی گفت: پیش از اینکه مهرداد خودکشی کند با او ارتباط نداشتیم، اما قبل از این اقدام استوری‌ای را منتشر کرده و در آن نوشته بود: آقای ممبینی، شما را به خدا واگذار می‌کنم. برادرم به دلیل پرچم نزدن در لیگ برتر از لحاظ روحی خیلی افت کرده بود. این اواخر از لحاظ روحی شکسته شده بود. مهرداد در بازی جنجالی سال گذشته پرسپولیس و سپاهان داور چهارم و در بسیاری از بازی‌های فصل پیش هم جزو تیم داوری بود.

نجفی تصریح کرد: به دنبال جدایی فریدون اصفهانیان از ریاست کمیته داوران و روی کار آمدن هدایت الله ممبینی شرایط برای برادرم تغییر کرد. نمی‌دانم ممبینی چه مشکلی با داوران زنجانی دارد که امسال به مهرداد ابلاغی نداده بود. تنها برای یکی از بازی‌های لیگ یک به برادرم داوری داده بودند. او در تست‌ها عملکرد خیلی خوبی داشت و به دلیل پرچم نزدن در لیگ برتر ناامید بود. می‌توانید درباره کیفیت کمک داوری مهرداد از علی خسروی بپرسید چراکه در یکی از برنامه‌های شب‌های فوتبالی تصمیم برادرم را شاهکار دانست.

برادر کمک داور کشورمان گفت: مهرداد رزومه خوبی دارد، اما صحبتی که با ممبینی برای دانستن دلیل فعالیت نکردنش در لیگ برتر کرده بود، هم تاثیری در وضعیتش نداشت. نمی‌گوییم دلیل اصلی خودکشی مهرداد این موضوع بوده و کارش را هم تائید نمی‌کنیم. باید خودش پس از هوشیاری کامل بگوید به چه دلیلی این اقدام را انجام داده است، اما بی شک یکی از عوامل اصلی خودکشی اش همین پرچم نزدن بوده است.

او افزود: فریدون اصفهانیان و بیاتی در روز‌های اخیر مدام پیگیر وضعیت مهرداد بودند و تماس‌های زیادی با ما داشتند. همچنین مجید محمدی که خودش از داوران لیگ برتری است از روز اول بالای سر برادرم بوده و باید از زحمات آن‌ها تشکر کنم. با این وجود هدایت الله ممبینی که رئیس کمیته داوران است، تاکنون یک بار هم تماس من نگرفته تا حال برادرم که زیرمجموعه او است، بپرسد. به هر دلیلی مهرداد این کار را انجام داده نباید ممبینی پیگیر حالش باشد؟

نجفی بیان کرد: سال گذشته که مهرداد چند بازی در تیم داوری علیرضا فغانی قرار گرفت این داور بزرگ کشورمان به شوخی به برادرم گفته بود: مهرداد جان می‌خواهم بگویم رضا سخندان را کنار بگذارند تا در فهرست الیت، کمک من شوی و کنارم قرار بگیری. مهرداد خیلی از فغانی مشورت می‌گرفت و این داور بین المللی خیلی برادرم را تحسین می‌کرد. می‌دانم اکنون که در استرالیا زندگی می‌کند هم پیگیر وضعیت مهرداد خواهد بود.

برادر کمک داور کشورمان گفت: آمادگی بدنی مهرداد سبب شد مقابل این اقدام دوام بیاورد. او هر روز تمرین دوندگی داشت و تمریناتش را قطع نکرده بود. ما دلیل اصلی خودکشی اش را نمی‌دانیم، اما در استوری‌ای که بیشتر دوستان و نزدیکانش دیده اند گفته است ممبینی را به خدا واگذار می‌کند. حال ما در این مدت خوب نبوده و کم کم به خودمان می‌آییم. داوران جوان نیاز به حمایت دارند. برادر من ۱۲ - ۱۳ سال است برای رسیدن به جایگاه در داوری، زحمت کشیده است. آن‌ها نباید به دلیل برخی مسائل خاص کنار گذاشته شوند. من نامه‌ای از مهرداد داشتم که اشک چشمش روی آن ریخته بود. امیدوارم ممبینی به این سوال جواب بدهد چرا داوری که سال گذشته در ۷ - ۸ بازی مهم پرچم زده در این فصل یک بار هم جزو تیم داوری دیدار‌های لیگ برتر نبوده است؟ اگر مهرداد سرمایه داوری کشورمان است از او استفاده کنید و اگر هم از برادرم خوش شان نمی‌آید رک و راست بگویید برو خانه ات بنشین چراکه از تو خوشمان نمی‌آید تا مهرداد تکلیفش را بداند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر