کد خبر: ۷۱۷۱۳۳۵
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
کد خبر : ۷۱۷۱۳۳۵

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: دید افقی در گردنه‌های مهاباد به کمتر از ۲۰ متر کاهش یافت.

مه گرفتگیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، محسن خادمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ هم‌اکنون تردد در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی این شهرستان را با مشکل مواجه و رانندگان را مجبور به استفاده از چراغ مه‌شکن کرده است.

او اضافه کرد: هم‌اکنون در گردنه‌های «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان، «جواله‌شان» و «زمزیران» در محور مهاباد - سردشت و محدوده «سدحسنلو» در محور مهاباد - ارومیه به علت مه غلیظ، دید افقی به کمتر از ۲۰ متر کاهش یافته‌است.

او افزود: تردد در سایر محور‌های این شهرستان روان بوده و راهداران برای کمک به رانندگان و مسافران در ایستگاه‌های جاده‌ای این شهرستان مستقر هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ها، رانندگان عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو را بررسی و پس از آن اقدام به مسافرت کنند.

خادمی از رانندگان خواست که قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

چهار راهداری در روستا‌های کیتکه (گردنه جواله‌ره‌شان)، کله‌گاوی (گردنه زمزیران) و آفان در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه قره‌بلاغ (مسیر مهاباد - بوکان) به همراه راهدارخانه مرکزی در مهاباد فعال است.

طبق اعلام اداره هواشناسی مهاباد بر اثر ورود امواج بارشی زودگذر از روز پنج‌شنبه هفته قبل به منطقه، بارش پراکنده برف و باران به همراه پدیده مه‌گرفتگی در برخی مناطق جنوب آذربایجان‌غربی تا پایان امروز تداوم دارد.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

منبع : ایرنا

انتهای پیام/ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر