کد خبر: ۷۱۷۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد خبر : ۷۱۷۱۳۳۸
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از جمع آوری تمامی چادر‌های اسکان موقت در مناطق زلزله زده میانه خبر داد.

زلزله

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، هنربر مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده میانه، از جمع آوری تمامی چادر‌های اسکان موقت در مناطق زلزله زده میانه خبر داد.

او گفت: از مراحل اسکان اضطرای و موقت زلزله زدگان رد شده ایم و بنیاد مسکن در حال ایجاد اماکن اسکان دائمی است.

هنربر افزود: اسکان موقت ۲ هزار و ۲۷۱ نفر انجام و کمک بلاعوض به آن‌ها پرداخت شده است، همچنین ۳۰۰ دستکاه کانکس و ۲۴۹ اتاقک ۲ در ۳ متر در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ نفری که واحد‌های مسکونی آن‌ها تخریب شده، تعیین تکلیف شدند، هزار و ۴۹۵ جایگاه دائمی تشکیل پرونده شده و برخی به بانک‌ها معرفی شده اند.

هنربرگفت: مالکان هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی که ۵ تا ۵۰ درصد تخریب شده به بانک‌ها معرفی شده اند و پرونده ۳ هزار نفر نیز تکمیل و ۱۵ میلیون تومان وام کم بازده و ۵ میلیون کمک بلاعوض به آن‌ها پرداخت شده است.

او از تلاش برای احداث واحد‌های مسکونی زلزله زدگان خبر داد و افزود: آواربرداری هزار و ۶۰۰ واحد تخریبی انجام شده و ۲۳ واحد آرماتوربندی شده و ۱۵ واحد بتن ریزی شده و اسکلت ۶ واحد آماده است و تلاش می‌شود در سریع‌ترین زمان، واحد‌های اسکان دائمی زلزله زدگان تحویل شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه چادر‌ها  به کلی جمع آوری می‌شود، گفت: بیش از ۹۸ درصد چادر‌ها خالی هستند و ۲ درصد بقیه که ادعای اسکان در چادر را داشتند، افرادی بودند که در کنار پدر و مادر خود زندگی می‌کردند و پدرومادرشان کمک مالی را دریافت کرده بودند که قرار شد کانکس در اختیار آن‌ها هم قرار بگیرد.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲.۱۷ دقیقه بامداد ۱۷ آبان ماه، حوالی شهر "تَرک" در شهرستان میانه را لرزانده بود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر