کد خبر: ۷۱۷۱۴۷۸
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
کد خبر : ۷۱۷۱۴۷۸
گروه : ایلام » ایلام
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد؛

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: کیک‌های آلوده به قرص‌های مشکوک در دو شهرستان دهلران و آبدانان در استان ایلام جمع آوری شدند.

جمع آوری کیک‌های آلوده در استان ایلام

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛چند روزی از پیدا شدن قرص‌های مشکوک در کیک و کلوچه‌های چند شرکت معتبر داخلی در برخی از استان‌های کشور می‌گذرد و در این راستا مسئولان بهداشتی و نهاد‌های نظارتی در تلاش هستند تا ابعاد توزیع کیک ها‌ی آلوده را در این استان‌ها مورد بررسی قرار دهند.

ولی گویا گستره توزیع این کیک‌های آلوده فراتر از چند استان کشور است به طوری در برخی شهر‌های دیگر نیز کلوچه‌های آلوده توزیع شده است.

طبق اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام کیک‌های آلوده به قرص در دو شهرستان جنوبی این استان یعنی آبدانان و دهلران مشاهده و جمع آوری شدند.

محبوب رستم زاد مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: کیک‌های آلوده به قرص‌های مشکوک در دو شهرستان دهلران و آبدانان جمع آوری شده اند.

او بیان داشت: با توجه به حساسیت موضوع دانشگاه علوم پزشکی ایلام جمع آوری کیک‌های آلوده در این دو شهرستان را در دستور کار خود قرار داد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: کیک‌های آلوده برای بررسی بیشتر در اختیار سازمان غذا ودارو قرارخواهند گرفت.

رستم زاد تصریح کرد: توصیه ما به کسبه وفروشگاه‌ها این است در خرید اجناس مورد نیاز خود دقت لازم را داشته باشند و حتما از شرکت‌ها معتبر اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند.

او ادامه داد: به منظور حفظ امنیت مواد خوراکی رعایت زنجیره توزیع و لزوم تامین اجناس از شرکت‌های توزیع مجاز مورد تاکید بوده و درصورت اثبات خرید عرضه کنندگان از مراکز توزیع غیر رسمی تبعات قانونی آن متوجه افراد خاطی است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بوفه‌های آموزش وپرورش برای تامین مواد خوارکی خود از مراکز توزیع مجاز خریداری کنند.

او عنوان کرد: گشت حوزه نظارت و بهداشت در سطح استان فعالیت خود را بیشتر و در این راستا جلساتی با دستگاه‌های مرتبط برگزار شده است.

رستم زاد گفت: با توجه به احتمال تکرار چنین اقداماتی، مردم عزیز استان ضمن هوشیاری و دقت نظر در تامین مایحتاج خود، می‌توانند با گزارش موارد مشکوک یا عینی به سامانه تلفنی ۱۹۰ و معرفی محل عرضه، در بررسی و مداخله سریعتر مساعدت کنند.

انتهای پیام/غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر