کد خبر: ۷۱۷۱۶۷۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
کد خبر : ۷۱۷۱۶۷۲
گروه : سمنان » سمنان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم در بخش گرمسار- سمنان اعتبار نیاز است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حسین دهقان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان در نشست شورای برنامه‌ریزی استان سمنان گفت: هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم در بخش گرمسار- سمنان اعتبار نیاز است.

او افزود: رفع مشکلات زیرساختی در بخش راه‌های ارتباطی استان سمنان در دستور کار است که با تامین و تخصیص اعتبار برای توسعه این بخش اقدام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان  خاطر نشان کرد: در تمامی شهرستان‌های استان عملیات اجرایی ساخت راه در دست اجرا است و ساخت آزاد راه حرم تا حرم قطعه گرمسار-سمنان مهم‌ترین طرح استان به شمار می‌رود.

حسین دهقان ادامه داد: برنامه‌ریزی برای تکمیل و بازسازی پل و تقاطع غیرهم سطح شهرک صنعتی شهر سمنان در حال انجام است و ۵۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح تصویب شده است.

او ابراز داشت: احداث محور سرخه- سمنان ۸۰ میلیارد ریال اعتبار دارد و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بیان کرد: جاده ایوانکی- سردره در غرب استان سمنان به مسافت ۸۵ کیلومتر در دست ساخت است و با رفع مشکلات زیرساختی در این بخش می‌توان برای کاهش سوانح رانندگی در استان اقدام کرد.

دهقان اضافه کرد: اصلاح و بازسازی جاده و اجرای طرح هندسی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های مهم عمرانی منطقه به شمار می‌رود که برای تکمیل این طرح‌ها تلاش می‌شود.

او گفت: ساخت جاده‌های شرق شهرستان سمنان بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار می‌خواهد که تاکنون هشت میلیارد ریال تخصیص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان افزود: ۳۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح نیوجرسی در محور سمنان-فیروزکوه نیاز است که با پیگیری مسوولان به زودی این اعتبار تخصیص می‌شود.

در این نشست، علیرضا آشناگر استاندار، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، سید حسن حسینی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

سه هزار و ۸۶۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی در استان سمنان وجود دارد.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر