کد خبر: ۷۱۷۱۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
کد خبر : ۷۱۷۱۷۶۸

یکی از علمای ایالت خیبر پختونخوا پاکستان گفت: شرایط در عراق و کناره‌گیری نخست‌وزیر این کشور تأسف‌برانگیز است و با شرایطی که لبنان نیز دچار آن شده و اغتشاشاتی که در ایران صورت گرفت، مشابهت دارد.

ایران، عراق و لبنان اشغالگری رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مولانا عابد حسین شاکری، کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون‌مرزی صداوسیما با اشاره به حوادث اخیر در عراق، لبنان و ایران گفت: این سه کشور هدف توطئه و دسیسه مشترک دشمن قرار گرفته‌اند. به عبارتی ثبات و امنیت در ایران، عراق و لبنان مانع پیشرفت اهداف شوم دشمنان اسلام در منطقه شده است. آمریکا از ایجاد بی‌ثباتی در این کشورها، اهداف مشترکی را دنبال می‌کند و از طریق ایجاد ناامنی به دنبال سلطه و نفوذ در کشور‌های یاد شده است، زیرا این کشور‌ها اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدید می‌کنند.

ایران، عراق و لبنان اشغالگری رژیم صهیونیستی را برنمی‌تابند

وی در ادامه افزود: در صدر جدول، ایران و به دنبال آن لبنان و بعد عراق قرار دارد که تسلط نامشروع رژیم غاصب اسرائیل بر خاک فلسطین را برنمی‌تابند. کشور‌هایی که آمریکا بر آن‌ها تسلط دارند مانند کشور‌های عربی، دیگر تهدیدی برای منافع رژیم صهیونیستی محسوب نمی‌شوند و به سمت تسلیم شدن کامل در برابر این رژیم غاصب گام برمی‌دارند، چراکه کشور‌های عربی در حال گسترش روابط خود با اسرائیل هستند. در چنین شرایطی کشور‌هایی هستند که در برابر تسلط و نفوذ آمریکا مقاومت به خرج داده و موجودیت این رژیم غاصب را تهدید می‌کنند. آمریکا با درک این شرایط تلاش می‌کند تا کشور‌های یاد شده را درگیر بی‌ثباتی و مشکلات داخلی کند تا آن‌ها بر مسائل داخلی متمرکزشده و آمریکا بتواند اهداف خود در راستای تقویت رژیم صهیونیستی را با موفقیت به سرانجام برساند.

اعتراضاتی از جنس متفاوت!

این کارشناس رادیو پشتو با بیان اینکه اعتراض حق طبیعی مردم محسوب می‌شود، گفت: متأسفانه اعتراضات جاری در این کشور‌ها از جنس متفاوتی است و این اعتراضات بیشتر بهانه‌ای برای ایجاد بی‌ثباتی و اغتشاش محسوب می‌شود. در جریان این اعتراضات به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده، تلاش‌هایی برای ترور شخصیت‌ها، برهم زدن نظم عمومی، سوزاندن اموال دولتی و غیردولتی صورت گرفت که آن را نمی‌توان تظاهرات مردمی دانست. در ایران به اموال عمومی آسیب زدند و در عراق نیز برای هدف قرار دادن اعضای «حشد الشعبی» تلاش‌هایی صورت گرفت، اما آمریکا قدرت مرجعیت را در مهار شرایط دست‌کم گرفته بود و فکر می‌کرد که می‌تواند از طریق توطئه به اهداف خود دست یابد.

شاکری افزود: مرجعیت در عراق برای پایان بخشیدن به این غائله از نخست‌وزیر خواست کناره‌گیری کند تا دیگر بهانه‌ای برای تظاهرات و اعتراض در این کشور باقی نماند. با این وجود معترضان در عراق نیز با حمله به خانه‌های نخبگان و رهبران سیاسی و مردمی در این کشور چهره واقعی خود را نشان دادند.

آمریکا به دنبال تضعیف کشور‌های شیعه‌نشین است / لزوم اتحاد شیعه و سنی

وی با ذکر این نکته که آمریکا با ایجاد بی‌ثباتی به دنبال تحکیم جای پای خود در عراق است، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال تضعیف تمامی کشور‌های شیعه‌نشین است تا از این طریق بتواند به تأمین امنیت اسرائیل کمک کند. در چنین شرایطی باید مردم و رهبران سیاسی و مذهبی در این کشور‌ها هوشیار باشند و به‌هیچ‌عنوان اجازه بی‌ثباتی و ناامنی را در کشورشان ندهند، کسانی هم که اعتراض دارند باید از راه آن وارد شوند. در دوران استعمار انگلیس نیز برای ایران دسیسه بزرگی تدارک دیده بود که با فتوای مشهور حرمت تنباکو آیت‌الله میرزای شیرازی (ره) دسیسه انگلیس را با شکست روبه‌رو کرد.

مولانا شاکری در پایان گفت: درنهایت مکر دشمن به‌سوی خود او برمی‌گردد و آمریکا از طریق این اعتراضات نمی‌تواند به اهداف شوم خود دست یابد. به اذن خداوند بزرگ پیروزی بار دیگر از آن مسلمانان و مؤمنین خواهد بود. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند آنچه آمریکا می‌خواست به آن نرسید، اما آنچه ما می‌خواستیم به آن رسیدیم. پس طوری که امریکا و متحدین آن در سوریه شکست خوردند، این بار نیز نقشه‌های آن‌ها با شکست مواجه خواهد شد، اما برای مسلمانان چه شیعه و چه سنی لازم است تا اتحاد خود را حفظ کرده و به راهنمایی بزرگان دین گوش فرا دهند.

منبع: آنا

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر