کد خبر: ۷۱۷۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
کد خبر : ۷۱۷۱۸۲۹

ضوابط و مقررات ساماندهی سکو‌های الکترونیکی در فاز نخست با هدف ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و هدایت رفتار سکو‌های الکترونیکی، تدوین شد.

تدوین ضوابط و مقررات ساماندهی سکو‌های الکترونیکیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، در راستای اهداف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حوزه ساماندهی کسب و کار‌های الکترونیکی و با هدف کمک به ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و هدایت رفتار سکو‌های الکترونیکی، ضوابط و مقررات ساماندهی سکو‌های الکترونیکی در فاز نخست تدوین شد. سکو‌های الکترونیکی (Online Platforms) از جمله مدل‌های نوین کسب و کار هستند که امروزه کاربرد آن‌ها رو به گسترش است.

گرچه کاربرد سکو‌های الکترونیکی مزایایی برای فعالان حوزه کسب و کار‌های مجازی به همراه دارد، لیکن زمینه ظهور چالش‌هایی را نیز فراهم می‌سازد که فرآیند ساماندهی، کنترل و نظارت بر آن‌ها را با پیچیدگی‌هایی مواجه می‌کند.

از این رو در مرحله اول، چالش‌های موجود در این حوزه با برگزاری جلساتی با حضور سکو‌های الکترونیکی پیشرو و نیز انجام برخی مطالعات تطبیقی، شناسایی شد.

همچنین در مرحله دوم از این طرح، با بررسی راهکار‌های مورد استفاده در سایر نقاط جهان اعم از مقررات تنظیم شده در اتحادیه اروپا، قوانین تنظیم شده در کشور چین و ضوابط و مقررات وضع شده در کشور هندوستان و کشور هلند و همچنین با برگزاری جلساتی با نهاد‌های دولتی مرتبط با این حوزه و سکو‌های الکترونیکی پیشرو، راهکار‌هایی در این راستا ارائه گردید.

گفتنی است که نتایج بدست آمده از این تحقیقات در قالب «سند چالش‌ها و راهکارها» گردآوری شده که بدینوسیله منتشر می‌شود؛ لذا از صاحبنظران و خبرگان این حوزه دعوت به عمل می‌آید تا پیشنهادات، انتقادات و نظرات سازنده خود در خصوص سند مذکور را به پست الکترونیکی shabani.m@ecommerce.gov.ir ارسال و با این مشارکت ارزشمند خود، مرکز را در تدوین هر چه بهتر این طرح یاری فرمایند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر