کد خبر: ۷۱۷۱۸۴۷
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
کد خبر : ۷۱۷۱۸۴۷
گروه : زنجان » زنجان
رییس کل دادگستری استان زنجان:

رییس کل دادگستری استان زنجان در پنجمین جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت:ساماندهی معتادان متجاهر در کمپ‌ها مستلزم داشتن آمار دقیق از این افراد است.

ساماندهی معتادان متجاهر در کمپ‌ها مستلزم داشتن آمار دقیق از این افراد استبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان ؛حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان در پنجمین جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت:ساماندهی معتادان متجاهر در کمپ‌ها مستلزم داشتن آمار دقیق از این افراد است که بر اساس آمار موجود یایستی برنامه ریزی‌های لازم برای ترک اعتیاد و سایر اقدامات بعمل آید.

او با بیان اینکه جمع آوری معتادان متجاهر بر اساس طرح جدید دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان آنهم بدون لحاظ تکمیل ظرفیت کمپ‌ها باشد خاطر نشان کرد: متولیان امر بایستی اقدامات لازم برای ایجاد کمپ‌های جدید براساس آمار معتادان جمع آوری شده انجام دهند.

رییس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به این موضوع که اصلاح معتادان متجاهر بایستی هدفمند و با اثر گذاری دوره‌های آموزشی تدوین و اجرا شود افزود:معتادان متجاهر ممکن است مدتی پاک باشند و مواد مصرف نکنند، اما بعد از سپری شدن مدت کوتاهی مجددا به سمت استعمال مواد مخدر خواهند رفت، لذا توجه به این مقوله بایستی مورد اهتمام جدی مسئولین کمپ‌ها و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باشد.

صادقی نیارکی ادامه داد:معتادان افراد خاصی هستند و آمدن آن‌ها به کمپ‌ها اکثرا از روی اختیار نیست، لذا اصلاح این افراد شرایط خاص خودش را دارد که باید ارائه برنامه‌های اصلاحی و دوره ها‌ی آموزشی برای ترک این افراد دقیق و بر اساس ضوابط باشد.

رییس کل دادگستری استان همچنین به موضوع توزیع شربت متادون به معتادان برای ترک در دارو خانه‌ها و برخی عطاری‌ها اشاره کرد و تأکید کرد:در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی استان و اتحادیه عطاری‌ها بایستی کنترل و نظارت دقیق براین مراکز داشته باشند، لذا مراکز بدون مجوز حق توزیع این شربت‌ها را ندارند.

این مقام عالی قضایی استان در ادامه بیان کرد:هر صنف باید بر اساس مجوز رسمی ارائه خدمات نماید و اتحادیه قلیان سرا‌ها نیز موظفند نظارت کامل بر این مراکز با استفاده از ظرفیت نیروی انتظامی نمایند. رعایت حقوق شهروندی که انتظار به حق مردم نیز می‌باشد در این زمینه امری ضروری است.
 
رییس شورای قضایی استان اظهار کرد:وجود کمپ‌های موجود در استان برای ترک معتادان وارائه برنامه‌های آموزشی با توجه به آمار معتادان کم می‌باشد، لذا متناسب نبودن جمعیت معتادان با کمپ‌های موجود با استاندارد‌های اعلامی، اجرای برنامه‌های اصلاحی، اثر گذاری لازم را نخواهد داشت.
 
انتهای پیام/ر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر