کد خبر: ۷۱۷۱۸۷۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
کد خبر : ۷۱۷۱۸۷۶
با هدف تولید کتاب‌های صوتی؛

رئیس مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان از اجرای طرح نذر سپید با هدف تولید کتب صوتی ویژه نابینایان در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل حسن اسدی گفت: این طرح با مشارکت کانون کتابخوانی دانشگاه محقق اردبیلی و با کمک دانشجویان استان اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه در قالب این طرح کتاب‌های صوتی به دو زبان فارسی و ترکی آذربایجانی تولید و در ادامه در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان گفت: نشر کتاب‌ها در سطح ملی است و این طرح برای نخستین بار در استان اردبیل و با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.

به گفته اسدی منابع صوتی به زبان ترکی آذربایجانی محدود است و به همین دلیل این طرح می‌تواند فرصت مطالعه روشندلان در این حوزه را فراهم کند.

او با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان، تامین منابع مطالعاتی را بخشی از رسالت خود می‌داند، افزود: در پی اجرا بی‌شک ثمرات آن در رونق مطالعات منابع غنی مشاهده می‌شود.

پژوهشگر مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان و مجری طرح نیز در مورد اجرای آن گفت: در این طرح تمامی دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند مشارکت کنند.

مهدی میرزارسول‌زاده با بیان اینکه تقویت منابع مطالعاتی برای دانشجویان به‌ویژه دانشجویان روشندل اهمیت ویژه دارد، اظهار کرد: مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان به‌دنبال تقویت منابع مطالعاتی و پژوهش در حوزه فرهنگی است.

او تصریح کرد: در این طرح از امکانات موجود استان استفاده شده و منابع شاخص به کتاب‌های صوتی تبدیل می‌شود که هم مورد استفاده روشندلان و هم عموم علاقه‌مندان به کتب صوتی قرار گیرد.

میرزارسولزاده گفت: قرابت فرهنگی ایران و آذربایجان و تاریخ نزدیک این دو کشور پژوهش‌های متعدد را می‌طلبد که با تقویت منابع بخشی از آن عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر