کد خبر: ۷۱۷۱۸۸۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
کد خبر : ۷۱۷۱۸۸۰
گروه : قم » قم
معاون بهزیستی قم ؛

مقدم خواه گفت:استان قم برای کلیه معلولین متقاضی نسبت به صدور کار جدید اقدام کرد و تا کنون حدود ۱۶ هزار کارت صادر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، محمد علی مقدم‌خواه معاون توانبخشی بهزیستی استان قم گفت: با عنایت به ابلاغ فرایند سطح بندی و تعیین میزان معلولیت به استان‌ها طبق تبصره ماده یک قانون جامع حمایت از معلولین مصوب ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۳ کلیه استان‌ها موظف به صدور کارت شناسائی معلولیت شدند که استان قم هم طی فرایند تعریف شده برای کلیه معلولین متقاضی نسبت به صدور کار جدید اقدام کرد و تا کنون حدود ۱۶ هزار کارت صادر شده است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان قم تأکید کرد: کارت‌های جدیدی که برای معلولان صادر می‌شوند بر اساس استاندارد‌های یک نظام بین المللی است و صدور کارت شناسایی معلولان به دو زبان فارسی و انگلیسی مشتمل بر اطلاعات هویتی و تشخیصی انجام می‌شود و این اقدام می‌تواند به توسعه مشارکت اجتماعی و دسترسی به امکانات جامعه همچون دیگر شهروندان و افراد عادی جامعه برای گروه‌های هدف سازمان بهزیستی کمک کند.

مقدم خواه افزود: فرایند سطح بندی قدیم در تعیین نوع و شدت معلولیت، مبنای علمی دقیقی نداشت لذا به همین دلیل طبق دستورالعملی که سازمان بهداشت جهانی به تمام کشور‌ها ابلاغ کرده است، صدور کارت جدید معلولیت در دستور کار کشور‌ها قرار گرفته است و سازمان بهزیستی کشور هم در همه استان‌ها اقدام به تشکیل کمیسیون‌های سطح بندی (Icf) نمود و تا کنون تقریباً تمام معلولین متقاضی نسبت به دریافت کارت جدید اقدام نموده‌اند.

اوتوجه به عملکرد و میزان توانمندی و توانایی افراد معلول در مشاغل مختلف را از جمله مزایای کارت معلولیت جدید برشمرد و تصریح کرد: برای صدور کارت‌های معلولیت جدید جوانب مختلف وضعیت معلولان مورد سنجش قرار گرفته و در نهایت شدت معلولیت آن‌ها را تعیین می‌شود.

مقدم‌خواه از کلیه ادارات، نهاد‌ها و دستگا‌های اجرایی، خدماتی، قضایی، انتظامی و آموزشی استان درخواست کرد در هنگام ارائه خدمت به معلولین عزیز صرفاً همین کارت را مطالبه نموده از درخواست هرگونه معرفی نامه یا مکاتبات دیگر خودداری نمایند.

انتهای پیام/ح

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر